تایید بازداشت شماری از بهاییان گیلان توسط دو نهاد امنیتی

سازمان اطلاعات سپاه و اداره کل اطلاعات گیلان در بیانیه‌ای مشترک، از دستگیری تعدادی از شهروندان بهایی در این استان خبر دادند.

سازمان اطلاعات سپاه و اداره کل اطلاعات گیلان در بیانیه‌ای مشترک، از دستگیری تعدادی از شهروندان بهایی در این استان خبر دادند.

در اطلاعیه مذکور، بهاییان دستگیرشده، به «نفوذ در محیط‌های مختلف، فرهنگی، اجتماعی و آموزشی در سطوح مختلف، و به‌طور خاص در آموزشگاه‌های موسیقی برای کودکان و نوجوانان، فعالیت در عرصه کارگردانی و بازیگری تئاتر و نفوذ در سریال‌های شبکه سراسری صدا‌و‌سیما و استانی باران» متهم شده‌اند.

همچنین در بیانیه عنوان شده که بهاییان اهداف خود را از طریق رسانه‌های نوین، شبکه‌های مجازی و ماهواره‌ای دنبال کرده و به تحریک و تشویق مخاطبین خود برای حضور میدانی در اغتشاشات (اعتراضات) پاییز ۱۴۰۱ و شرکت فعال در کمپین‌های رسانه‌های معاند مانند بی‌حجابی اقدام کرده‌اند.

هویت بازداشت شدگان در بیانیه ذکر نشده است.

«ایران‌وایر» در روزهای گذشته، از دستگیری دو شهروند بهایی در رشت خبر داد. همچنین در هفته‌های گذشته از محکومیت به زندان یک زوج بهایی و یک شهروند بهایی دیگر در رشت اطلاع داد.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

دو برادر یارسانی در کرمانشاه مجددا بازداشت شدند

بنا بر گزارش منابع حقوق بشری ایران، «پوریا منتی منجق تپه» و«شجاع منتی منجق تپه»، دو برادر زندانی کُرد پیرو آیین یارسان اهل شهر صحنه از توابع استان کرمانشاه که در حال سپری کردن دوره محکومیت خود به صورت رای باز بودند، پس از معرفی خود به زندان، بار دیگر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

اخبار

بازداشت یک روحانی اهل سنت توسط نیروهای اداره اطلاعات زاهدان

نیروهای اداره اطلاعات زاهدان با یورش به منزل مسکونی یک روحانی اهل سنت، وی را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند.

بر اساس گزارش کمپین فعالین بلوچ، این روحانی با نام «بسم الله خوگیانی» روز شنبه ۱۹ خرداد ماه ۱۴۰۳، دستگیر شده است.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021