تایید بازداشت شماری از بهاییان گیلان توسط دو نهاد امنیتی

سازمان اطلاعات سپاه و اداره کل اطلاعات گیلان در بیانیه‌ای مشترک، از دستگیری تعدادی از شهروندان بهایی در این استان خبر دادند.

سازمان اطلاعات سپاه و اداره کل اطلاعات گیلان در بیانیه‌ای مشترک، از دستگیری تعدادی از شهروندان بهایی در این استان خبر دادند.

در اطلاعیه مذکور، بهاییان دستگیرشده، به «نفوذ در محیط‌های مختلف، فرهنگی، اجتماعی و آموزشی در سطوح مختلف، و به‌طور خاص در آموزشگاه‌های موسیقی برای کودکان و نوجوانان، فعالیت در عرصه کارگردانی و بازیگری تئاتر و نفوذ در سریال‌های شبکه سراسری صدا‌و‌سیما و استانی باران» متهم شده‌اند.

همچنین در بیانیه عنوان شده که بهاییان اهداف خود را از طریق رسانه‌های نوین، شبکه‌های مجازی و ماهواره‌ای دنبال کرده و به تحریک و تشویق مخاطبین خود برای حضور میدانی در اغتشاشات (اعتراضات) پاییز ۱۴۰۱ و شرکت فعال در کمپین‌های رسانه‌های معاند مانند بی‌حجابی اقدام کرده‌اند.

هویت بازداشت شدگان در بیانیه ذکر نشده است.

«ایران‌وایر» در روزهای گذشته، از دستگیری دو شهروند بهایی در رشت خبر داد. همچنین در هفته‌های گذشته از محکومیت به زندان یک زوج بهایی و یک شهروند بهایی دیگر در رشت اطلاع داد.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

تعطیلی جشن سده کرمان به بهانه احترام به کشته‌ شدگان

«جشن سده» کرمان که به روایت‌های بسیاری، بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین جشن سده در ایران است، به بهانه حمله مرگبار در سال‌روز کشته شدن «قاسم سلیمانی»، فرمانده کشته شده نیروی «قدس» سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به صورت نیمه‌تعطیل و بسیار محدود برگزار شد تا یک سناریوی قدیمی در ذهن‌ها مرور شود؛ فشار نیروهای افراطی در سرکوب جشن‌های ملی ایرانی و فشار آوردن برای تزریق مراسم خودساخته جدید به ذهن مردم.

اخبار

۶ ماه بی‌خبری از مولوی نقشبندی؛ گروگان‌گیری پدر برای تسلیم‌‌ شدن پسر؟

مولوی «فتحی محمد نقشبندی»، امام جمعه اهل سنت راسک و روحانی منتقد جمهوری اسلامی، از ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ در بازداشت است. ۱۰ روز پیش رسانه‌های حقوق‌بشری بلوچ از احتمال مرگ او در اثر شکنجه نیروهای امنیتی خبر دادند. با افزایش نگرانی‌ها و واکنش افکار عمومی بلوچستان، تصاویری از ملاقات چند روحانی بلوچ با او در زندان «وکیل‌آباد» مشهد منتشر شد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021