تایید بازداشت شماری از بهاییان گیلان توسط دو نهاد امنیتی

سازمان اطلاعات سپاه و اداره کل اطلاعات گیلان در بیانیه‌ای مشترک، از دستگیری تعدادی از شهروندان بهایی در این استان خبر دادند.

سازمان اطلاعات سپاه و اداره کل اطلاعات گیلان در بیانیه‌ای مشترک، از دستگیری تعدادی از شهروندان بهایی در این استان خبر دادند.

در اطلاعیه مذکور، بهاییان دستگیرشده، به «نفوذ در محیط‌های مختلف، فرهنگی، اجتماعی و آموزشی در سطوح مختلف، و به‌طور خاص در آموزشگاه‌های موسیقی برای کودکان و نوجوانان، فعالیت در عرصه کارگردانی و بازیگری تئاتر و نفوذ در سریال‌های شبکه سراسری صدا‌و‌سیما و استانی باران» متهم شده‌اند.

همچنین در بیانیه عنوان شده که بهاییان اهداف خود را از طریق رسانه‌های نوین، شبکه‌های مجازی و ماهواره‌ای دنبال کرده و به تحریک و تشویق مخاطبین خود برای حضور میدانی در اغتشاشات (اعتراضات) پاییز ۱۴۰۱ و شرکت فعال در کمپین‌های رسانه‌های معاند مانند بی‌حجابی اقدام کرده‌اند.

هویت بازداشت شدگان در بیانیه ذکر نشده است.

«ایران‌وایر» در روزهای گذشته، از دستگیری دو شهروند بهایی در رشت خبر داد. همچنین در هفته‌های گذشته از محکومیت به زندان یک زوج بهایی و یک شهروند بهایی دیگر در رشت اطلاع داد.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

مولوی عبدالحمید: کشتاری مانند جمعه خونین هیچ جای دنیا پیش نمی‌آید

مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان، کشتار معترضان در این شهر در روز ۸ مهر سال گذشته را اتفاق تلخی توصیف کرد که جایی در جهان پیش نمی‌آید.

او در خطبه‌های نماز جمعه روز ۷ مهر زاهدان گفت: «به سالگرد جمعه خونین در مهرماه سال گذشته رسیدیم. برای مردم ما و همه کسانی که در جهان وجدان بیدار و آزادگی دارند، اتفاق تلخی بود. این اتفاق هیچ جای دنیا پیش نمی آید. بیش از صد نفر کشته شدند و حدود سیصد نفر زخمی شدند.»

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021