پرونده سازی جدید برای پیام ولی، شهروند بهایی در زندان

دادگاه انقلاب کرج، پروند جدیدی را علیه «پیام ولی» شهروند بهایی زندانی در زندان قزلحصار گشوده است. بنا به گفته یک منبع آگاه، پیام ولی به دلیل ارسال خبر از وضعیت خودش به بیرون از زندان از سوی انوری، بازپرس شعبه یک دادگاه انقلاب کرج به «نشر اکاذیب در فضای مجازی» متهم شده است.

دادگاه انقلاب کرج، پروند جدیدی را علیه «پیام ولی» شهروند بهایی زندانی در زندان قزلحصار گشوده است.

بنا به گفته یک منبع آگاه، پیام ولی به دلیل ارسال خبر از وضعیت خودش به بیرون از زندان از سوی انوری، بازپرس شعبه یک دادگاه انقلاب کرج به «نشر اکاذیب در فضای مجازی» متهم شده است.

پیام ولی در زمان بازجویی تهدید شده که در یک برنامه تلویزیونی علیه دین بهایی و اعتقاداتش صحبت کند در غیر این‌صورت با حکم سنگینی مواجه خواهد شد.

این شهروند بهایی در دادگاه بدوی به ۱۶ سال حبس تعزیری محکوم شد. شعبه ۱۲ دادگاه تجدیدنظر استان البرز، حکم بدوی را به ۹ سال و ۹ ماه کاهش داد.

پیام ولی با اتهامات تبلیغ علیه نظام، همکاری با دول متخاصم از طریق مصاحبه با شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان و تحریک مردم به آشوب از طریق صفحه شخصی مجازی مواجه است.

در حال حاضر، تماس‌های تلفنی پیام ولی از زندان به  یک بار در هفته محدود شده است.

پیام ولی در تاریخ دوم مهر‌۱۴۰۱ توسط ماموران امنیتی در محل کارش در کرج بازداشت شد. او بیش از ۹ ماه در زندان نگه داشته شده است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

مولوی عبدالحمید: کشتاری مانند جمعه خونین هیچ جای دنیا پیش نمی‌آید

مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان، کشتار معترضان در این شهر در روز ۸ مهر سال گذشته را اتفاق تلخی توصیف کرد که جایی در جهان پیش نمی‌آید.

او در خطبه‌های نماز جمعه روز ۷ مهر زاهدان گفت: «به سالگرد جمعه خونین در مهرماه سال گذشته رسیدیم. برای مردم ما و همه کسانی که در جهان وجدان بیدار و آزادگی دارند، اتفاق تلخی بود. این اتفاق هیچ جای دنیا پیش نمی آید. بیش از صد نفر کشته شدند و حدود سیصد نفر زخمی شدند.»

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021