محکومیت همایون خانلری، شهروند بهایی به حبس و مجازات‌های تکمیلی

بر اساس اطلاع «ایران‌وایر»، شعبه ۱۱ دادگاه تجدیدنظر استان گیلان، حکم بدوی یک شهروند بهایی به نام «همایون خانلری» را عینا تایید کرد.

بر اساس اطلاع «ایران‌وایر»، شعبه ۱۱ دادگاه تجدیدنظر استان گیلان، حکم بدوی یک شهروند بهایی به نام «همایون خانلری» را عینا تایید کرد.

در اردیبهشت سال جاری، جلسه دادگاه همایون خانلری به اتهام تبلیغ علیه نظام و فعالیت آموزشی مغایر با شرع اسلام، در شعبه سوم دادگاه انقلاب رشت به ریاست قاضی «مهدی راسخی» برگزار شد.

دادگاه با استناد به بندهای الف و ب ماده ۱۸ قانون مجازات اسلامی و بند ۲ ماده ۵۰۰ مکرر قانون مجازات اسلامی، متهم را با توجه به انگیزه وی و شیوه ارتکاب جرم و گستره نقض وظیفه و نتایج زیانبار آن، به پرداخت مبلغ پانصد میلیون ریال جریمه نقدی، تحمل دو سال و یک روز حبس تعزیری با احتساب ایام بازداشت قبلی و محرومیت از حقوق اجتماعی به مدت ده سال محکوم کرد.

در بخشی از حکم آمده است که نامبرده در «اغتشاشات اخیر»، از طریق فضای مجازی به تحریک دیگران جهت «جنگ و کشتار با یک‌دیگر به قصد برهم زدن امنیت کشور و فعالیت تبلیغی علیه نظام» پرداخته است که دلالت بر انگیزه متهم به برهم زدن «امنیت کشور و براندازی نظام شیعه» دارد.

از جمله مصادیق صدور حکم، انتشار فیلم و عکس متن سخنرانی «سیمین فهندژ»، نماینده جامعه جهانی بهایی در رای گیری حذف ایران از کمیسیون مقام زن در سازمان ملل است.

این اتهام در حالی مطرح شده که سیمین فهندژ اصلا در جلسه مذکور حضور نداشته است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

تعطیلی جشن سده کرمان به بهانه احترام به کشته‌ شدگان

«جشن سده» کرمان که به روایت‌های بسیاری، بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین جشن سده در ایران است، به بهانه حمله مرگبار در سال‌روز کشته شدن «قاسم سلیمانی»، فرمانده کشته شده نیروی «قدس» سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به صورت نیمه‌تعطیل و بسیار محدود برگزار شد تا یک سناریوی قدیمی در ذهن‌ها مرور شود؛ فشار نیروهای افراطی در سرکوب جشن‌های ملی ایرانی و فشار آوردن برای تزریق مراسم خودساخته جدید به ذهن مردم.

اخبار

۶ ماه بی‌خبری از مولوی نقشبندی؛ گروگان‌گیری پدر برای تسلیم‌‌ شدن پسر؟

مولوی «فتحی محمد نقشبندی»، امام جمعه اهل سنت راسک و روحانی منتقد جمهوری اسلامی، از ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ در بازداشت است. ۱۰ روز پیش رسانه‌های حقوق‌بشری بلوچ از احتمال مرگ او در اثر شکنجه نیروهای امنیتی خبر دادند. با افزایش نگرانی‌ها و واکنش افکار عمومی بلوچستان، تصاویری از ملاقات چند روحانی بلوچ با او در زندان «وکیل‌آباد» مشهد منتشر شد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021