محکومیت هوشیدر زارعی، شهروند بهایی به ۶ سال حبس و مجازات‌های تکمیلی

طبق اطلاع «ایران‌وایر»، شعبه یک دادگاه انقلاب شیراز به ریاست قاضی «ساداتی»، حکم «هوشیدر زارعی، قهرمان سابق جودو کشور و شهروند بهایی ساکن شیراز را اعلام کرد.

طبق اطلاع «ایران‌وایر»، شعبه یک دادگاه انقلاب شیراز به ریاست قاضی «ساداتی»، حکم «هوشیدر زارعی،  قهرمان سابق جودو کشور و شهروند بهایی ساکن شیراز را اعلام کرد.

بر‌اساس رای صادره، این شهروند بهایی به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام با استناد به ماده  ۵۰۰ قانون مجازات اسلامی، به یک سال حبس و به اتهام فعالیت تبلیغ فرقه‌ای خلاف و مغایر شرع اسلام به نفع گروه‌های معاند نظام، با استناد به ۵۰۰ مکرر قانون مجازات اسلامی، به پنج سال حبس تعزیری تحت نظارت سامانه الکترونیکی در محدوده ۱۰۰۰ متری محل سکونت محکوم است.

همچنین به‌عنوان مجازات تکمیلی، هوشیدر زارعی به پانصد میلیون ریال جزای نقدی، پنج سال محرومیت از حقوق اجتماعی، منع فعالیت در فضای مجازی و منع خروج از کشور با ابطال گذرنامه به‌رمدت دو سال محکوم شد. هوشیدر زارعی در اردیبهشت سال جاری به‌مدت ۲۱ روز بازداشت و هم‌اکنون به قرار وثیقه آزاد است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

یهودی‌ستیزی در پوریم، بهایی‌ستیزی با آهنگ ساسی‌مانکن؛ نفرت‌پراکنی علیه اقلیت‌های مذهبی

مشاهدات تیم نظارت بر محتوای «ایران‌وایر» نشان می‌دهند که نفرت‌پراکنی مجازی علیه اقلیت‌های دینی در ماه مارچ نسبت به ماه پیش از آن ۲۹ درصد افزایش یافته است.

در این ماه بیش از ۲۸ هزار مطلب در فضای مجازی علیه اقلیت‌های دینی منتشر شده است. بیشترین بخش از این مطالب، حدود ۲۱ هزار مطلب، مربوط به محتواهای شامل یهودی‌ستیزی است که اکثرا در خبرگزاری‌های وابسته به حکومت انتشار یافته‌اند.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021