وزارت اطلاعات از سفر مولوی عبدالحمید به حج جلوگیری کرد

«مولوی عبدالحمید»، روحانی بلندپایه اهل سنت زاهدان از مخالفت نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی برای سفرش به عربستان برای حج خبر داده است.

«مولوی عبدالحمید»، روحانی بلندپایه اهل سنت زاهدان از مخالفت نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی برای سفرش به عربستان برای حج خبر داده است.

بنا بر اعلام پایگاه‌ اطلاع‌رسانی دفتر امام‌جمعه اهل سنت زاهدان، «طبق برنامه‌ریزی و نوبت قبلی، مولانا عبدالحمید امسال به عنوان زائر قصد تشرف به حج را داشتند»، اما به علت «ممانعت» حکومت نمی‌تواند به این سفر برود.

بر اساس این گزارش، سفر آقای عبدالحمید به حج «بنابر اعلام برخی از مسئولان وزارت اطلاعات» به او امکان‌پذیر نیست. با این وجود هنوز جزئیات بیشتری در این مورد منتشر نشده است.

آقای عبدالحمید از آغاز اعتراضات سراسری در ایران، بارها با گرفتن مواضع انتقادی تند، نسبت به سرکوب معترضان اعتراض کرده است و با وجود فشار مقام‌های امنیتی برای توقف این انتقادات، او حاضر به سکوت در برابر سرکوب مردم نشده است.

این روحانی بلندپایه اهل سنت ایران پیشتر به مقامات جمهوری اسلامی هشدار داده بود با ادامه این روند سرکوب نمی‌توان بر مردم حکومت کرد و خواهان برگزاری «رفراندوم آزاد» برای تعیین سرنوشت کشور شده بود.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

رویارویی قانون و فتوا؛ روش نقض حقوق اقلیت‌های دینی در ایران

جمهوری اسلامی سه اقلیت دینی را به‌رسمیت شناخته و می‌گوید آن‌ها در مناسک دینی خود آزاد هستند، اما این فقط صورت ظاهری موضوع است. این گزارش درباره شیوه‌های نقض حقوق اقلیت‌هایی در ایران است که قانون اساسی جمهوری اسلامی می‌گوید آن‌ها را به‌رسمیت می‌شناسد. وضعیت درباره دیگرانی که از نظر حکومت رسمیت ندارند، خارج از بررسی این گزارش است. در این گزارش با شیوه‌های کمتر شنیده نقض حقوق ایرانیان توسط جمهوری اسلامی آشنا خواهید شد.

اخبار

سرکوب، آزار و بازداشت در سرزمین پدری؛ بهاییان در بهمن ۱۴۰۲

جمهوری اسلامی در یک سال گذشته با تشدید آزار و فشار بر شهروندان بهایی تلاش کرده تا بهاییان را در کشور خودشان به انزوا کشاند و از همراهی آنان با سایر هموطنان‌شان در فعالیت‌های اجتماعی نظیر آموزش و محیط زیست، جلوگیری کند. محروم کردن بهاییان از هر نوع فعالیت اجتماعی، ورزشی، فرهنگی و هنری ادامه راهی است که حاکمیت ایران از ۴۵ سال پیش برای سلب حقوق انسانی بهاییان در ایران آغاز کرده است.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021