جلسه دوم دادگاه حامی بهادری پس از ۸ ماه بازداشت برگزار شد

در روز شنبه ۲۰خرداد۱۴۰۲، دومین جلسه دادگاه «حامی بهادری»، شهروند بهایی پس از هشت ماه بلاتکلیفی در شعبه پانزده دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی «صلواتی» برگزار شد.

در روز شنبه ۲۰خرداد۱۴۰۲، دومین جلسه دادگاه «حامی بهادری»، شهروند بهایی پس از هشت ماه بلاتکلیفی در شعبه پانزده دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی «صلواتی» برگزار شد.

جلسه دادگاه در شرایطی برگزار شد که قاضی در نیم ساعت اول به وکیل متهم اجازه حضور در جلسه را نداد، اما در نیم ساعت دوم به وکیل اجازه حضور در دادگاه داده شد. محاکمه این شهروند بهایی حدود یک ساعت به طول انجامید.

در طول جلسه دادگاه مشخص می‌شود که حکم جلب حامی بهادری در ۱۴شهریور۱۴۰۱ صادر شده و دلیل صدورش هم اعتقادات دینی وی بوده است، ولی به دلیل هم‌زمانی با اعتراضات مردمی، بازداشت او تاخیر می‌افتد و در ماه مهر دستگیر می‌شود. قاضی بدون هیچ مدرک مستدلی در طول محاکمه سعی کرده تا بازداشت او را به جنبش «زن، زندگی، آزادی» ربط دهد.

هم‌چنین قاضی صلواتی اکثر دفاعیات حامی را بدون دلیل رد کرده و خطاب به متهم گفته است که دروغ می‌گوید و صداقت را رعایت نمی‌کند.

در پایان جلسه، وکیل و حامی از قاضی درخواست قرار وثیقه برای آزادی موقت می‌کنند که قاضی صلواتی هیچ پاسخی به آن‌ها نمی‌دهد.

حامی بهادری پس از پایان محاکمه دوباره به زندان اوین منتقل می‌شود.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

رویارویی قانون و فتوا؛ روش نقض حقوق اقلیت‌های دینی در ایران

جمهوری اسلامی سه اقلیت دینی را به‌رسمیت شناخته و می‌گوید آن‌ها در مناسک دینی خود آزاد هستند، اما این فقط صورت ظاهری موضوع است. این گزارش درباره شیوه‌های نقض حقوق اقلیت‌هایی در ایران است که قانون اساسی جمهوری اسلامی می‌گوید آن‌ها را به‌رسمیت می‌شناسد. وضعیت درباره دیگرانی که از نظر حکومت رسمیت ندارند، خارج از بررسی این گزارش است. در این گزارش با شیوه‌های کمتر شنیده نقض حقوق ایرانیان توسط جمهوری اسلامی آشنا خواهید شد.

اخبار

سرکوب، آزار و بازداشت در سرزمین پدری؛ بهاییان در بهمن ۱۴۰۲

جمهوری اسلامی در یک سال گذشته با تشدید آزار و فشار بر شهروندان بهایی تلاش کرده تا بهاییان را در کشور خودشان به انزوا کشاند و از همراهی آنان با سایر هموطنان‌شان در فعالیت‌های اجتماعی نظیر آموزش و محیط زیست، جلوگیری کند. محروم کردن بهاییان از هر نوع فعالیت اجتماعی، ورزشی، فرهنگی و هنری ادامه راهی است که حاکمیت ایران از ۴۵ سال پیش برای سلب حقوق انسانی بهاییان در ایران آغاز کرده است.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021