چهار شهروند بهایی برای اعتراف اجباری تحت فشار قرار دارند

بنا به گزارش رسیده به «ایران‌وایر»، در چند روز گذشته، چهار شهروند بهایی که در ارتباط با گورستان بهاییان تهران دستگیر شده‌اند‌، برای اعتراف اجباری در مقابل دوربین، تحت فشار بازجویان قرار گرفته‌اند.

بنا به گزارش رسیده به «ایران‌وایر»، در چند روز گذشته، چهار شهروند بهایی که در ارتباط با گورستان بهاییان تهران دستگیر شده‌اند‌، برای اعتراف اجباری در مقابل دوربین، تحت فشار بازجویان قرار گرفته‌اند.

این اقدام درحالی صورت گرفته که دادگاه این چهار شهروند در ۱۰خرداد۱۴۰۲، در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی «ایمان افشاری» برگزار شد، و هر چهار تن منتظر اعلام حکم دادگاه هستند.

همچنین طبق روال هر دوشنبه، بازداشت‌شدگان با خانواده‌هایشان تماس تلفنی دارند اما در روز دوشنبه۱۵خرداد، «شادی شهیدزاده» با خانواده‌اش تماس نگرفته که موجب تشدید نگرانی خانواده‌اش شده است. شهیدزاده دارای یک کودک پنج ساله است.

در روز دوشنبه۱۱اردیبهشت، ماموران وزارت اطلاعات با یک حمله منظم و هم‌زمان، چهار شهروند بهایی را در منازل شخصی خود در تهران بازداشت کردند.

سه تن از بازداشت‌شدگان به نام‌های «عطاالله ظفر»،« منصور امینی» و« ولی‌الله قدمیان»، از جمله بهاییانی هستند که به‌طور داوطلبانه به بهاییان دیگر در انجام مراسم کفن و دفن متوفیان‌شان در گورستان بهاییان تهران کمک می‌کنند.

فرد چهارم، شادی شهیدزاده نام دارد. مادربزرگ او یکی از متوفیان بهایی بوده که بهشت زهرا از تحویل جسد او خودداری کرده و شادی با مراجعه به مراجع قانونی، پیگیر وضعیت پیکر مادربزرگش بوده است.

بازداشت‌شدگان از زمان دستگیری تاکنون در بند ۲۰۹ زندان اوین نگه داشته شده‌ و با اتمام قرار ۳۰ روزه بازداشت، قاضی پرونده از قبول قرار وثیقه خودداری کرده است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

مولوی عبدالحمید: کشتاری مانند جمعه خونین هیچ جای دنیا پیش نمی‌آید

مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان، کشتار معترضان در این شهر در روز ۸ مهر سال گذشته را اتفاق تلخی توصیف کرد که جایی در جهان پیش نمی‌آید.

او در خطبه‌های نماز جمعه روز ۷ مهر زاهدان گفت: «به سالگرد جمعه خونین در مهرماه سال گذشته رسیدیم. برای مردم ما و همه کسانی که در جهان وجدان بیدار و آزادگی دارند، اتفاق تلخی بود. این اتفاق هیچ جای دنیا پیش نمی آید. بیش از صد نفر کشته شدند و حدود سیصد نفر زخمی شدند.»

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021