تمدید قرار بازداشت ساناز تفضلی، پس از شش ماه بلاتکلیفی

بر اساس اطلاع «ایران‌وایر» با گذشت شش ماه از دستگیری «ساناز تفضلی» در مشهد، این شهروند بهایی هم‌چنان بلاتکلیف در زندان وکیل آباد مشهد نگه‌داشته شده است.

بر اساس اطلاع «ایران‌وایر» با گذشت شش ماه از دستگیری «ساناز تفضلی» در مشهد، این شهروند بهایی هم‌چنان بلاتکلیف در زندان وکیل آباد مشهد نگه‌داشته شده است.

طی تماس تلفنی که در روزهای گذشته ساناز تفضلی با خانواده‌اش داشته است، به آنان اطلاع داده که قرار بازداشت موقت او برای یک ماه دیگر، یعنی برای هفتمین ماه از سوی سلیمانی بازپرس شعبه ۹۰۳ دادگاه انقلاب مشهد تمدید شده است.

بنا بر کیفرخواست صادره، ساناز تفضلی بر اساس اصول ۶۱۰، ۴۹۸ و ۵۰۰ تکراری به اجتماع و تبانی، تشکیل یا اداره گروه به‌هدف بر‌هم زدن امنیت کشور و فعالیت تبلیغی علیه نظام متهم است.

ساناز تفضلی ۱آذر۱۴۰۱، در هنگام تردد با اتومبیل شخصی در خیابان بازداشت شد. او پس از ۳۷ روز بازداشت در اداره اطلاعات مشهد، به زندان وکیل آباد منتقل شد. با آنکه برای او قرار وثیقه سنگین ده میلیارد تومان صادر شده بود، ولی پس از تودیع وثیقه، آزادی موقت وی توسط بازپرس پرونده لغو شد.

این شهروند ۴۶ ساله بهایی خانه‌دار و دارای دو فرزند است. او مانند سایر جوانان بهایی از تحصیلات دانشگاهی و اشتغال در ادارات دولتی محروم بوده است. ساناز تفضلی هیچ نوع فعالیتی هم در شبکه‌های مجازی نداشته است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

دختر مهوش ثابت: محرومیت مادرم از تماس تلفنی نهایت بی‌عدالتی است

«مهوش ثابت»، زندانی عقیدتی، پس از انتشار نامه‌ای از زندان اوین، از حق تماس تلفنی محروم شد.

«نگار ثابت»، دختر مهوش ثابت، روز ۵آذر۱۴۰۲ به «ایران‌وایر» گفت که مادرش را به‌دلیل نامه‌ای که در زندان نوشته است، تنبیه کرده‌‌ و او را از حق تماس تلفنی محروم کرده‌اند.

نگار ثابت گفت: «این نهایت بی‌عدالتی است که مادرم را به‌خاطر دلنوشته‌ای از وقایع چهل سال زندگیش، مورد تنبیه و جریمه قرار بگیرد آن هم در داخل زندان! از بچگی به ما گفته‌اند که بالاتر از سیاهی رنگی نیست، ولی ظاهرا برای مادرم هست.»

اخبار

بهروز فرزندی؛ جانباز جنگ ایران و عراق به خاطر اعتقاداتش زندانی است

بهروز فرزندی، شهروند ۵۷ ساله ایرانی از جمله بهاییان صدمه دیده در جنگ است. او بیش از دو سال از عمر خود را در اسارت گذرانده است و به دلیل آسیب‌های وارده در جنگ، به عنوان «جانباز» شناخته می‌شود اما در حال حاضربه دلیل پیروی از آیین بهایی، در زندان شیراز به سر می‌برد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021