ارسال پرونده ۴ بهایی مرتبط با آرامستان بهاییان به دادگاه انقلاب

بنا به اطلاع رسیده به «ایران‌وایر»، پرونده چهار شهروند بهایی به نام‌های «شادی شهیدزاده»، «ولی‌الله قدمیان»، «منصور امینی» و «عطاءالله ظفر»، پس از دو هفته بازداشت در بند ۲۰۹ اوین با صدور کیفرخواست، به دادگاه انقلاب تهران فرستاده شد.

بنا به اطلاع رسیده به «ایران‌وایر»، پرونده چهار شهروند بهایی به نام‌های «شادی شهیدزاده»، «ولی‌الله قدمیان»، «منصور امینی» و «عطاءالله ظفر»، پس از دو هفته بازداشت در بند ۲۰۹ اوین با صدور کیفرخواست، به دادگاه انقلاب تهران فرستاده شد.

این چهار شهروند بهایی در روز دوشنبه ۱۱اردیبهشت۱۴۰۲ در ارتباط با آرامستان بهاییان تهران، توسط ماموران وزارت اطلاعات، دستگیر و به بند ۲۰۹ منتقل شدند.

از ابتدای سال جدید، فردی به نام «مومنی» که خود را مسوول امور آرامستان بهاییان معرفی می‌کند، از تحویل پیکر متوفیان بهایی از سردخانه به خانواده‌ها جلوگیری کرده و ترخیص اجساد را، منوط به پرداخت مبلغ هنگفتی کرده است. او خانواده‌ها را تهدید کرده که در صورت عدم پرداخت مبلغ درخواستی، اجساد بهاییان را در محل قبرهای دسته‌جمعی گورستان خاوران دفن خواهد کرد.

به‌دلیل عدم قبول این درخواست غیرقانونی و غیراخلاقی توسط بهاییان، مومنی تاکنون شش متوفی بهایی را بدون اطلاع خانواده و انجام مراسم مذهبی، در گورستان خاوران دفن کرده است.

یک فرد مطلع به ایران‌وایر گفت: «آرامستان بهاییان تهران، زمینی در مجاورت گورستان خاوران است. این زمین سال‌هاست که در اختیار بهاییان قرار دارد و بهاییان اموات خود را در آن محل دفن می‌کنند. آقایان قدمیان، امینی و ظفر چند سال است که به‌طور داوطلبانه به خانواده‌های متوفیان بهایی برای دفن اموات‌شان کمک می‌کنند. این سه تن هیچ ارتباطی با جریانات اخیر ندارند و دلیل دستگیری‌شان مشخص نیست. «شادی شهید‌زاده» هم نوه یکی از متوفیان بهایی است که پیگیر وضعیت مادربزرگ خود در مراجع قانونی بوده است. او یک کودک پنج ساله دارد و بسیار دلتنگ مادرش است.»

این فرد در ادامه اظهار داشت که آقای «محمدی»، بازپرس شعبه سه، هیچ پاسخ روشنی در مورد پرونده این چهار بهایی به خانواده‌ها نداده است. اما آن‌طور که خانواده‌ها متوجه شده‌اند، اتهام آنان مثل همه‌ بهاییان دستگیر شده در سال‌های اخیر، بهایی بودن و اقدام علیه امنیت ملی است که یکی از مسوولان مربوطه از آن، تحت عنوان فعالیت در فرقه ضاله بهایی نام برده است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

تعطیلی جشن سده کرمان به بهانه احترام به کشته‌ شدگان

«جشن سده» کرمان که به روایت‌های بسیاری، بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین جشن سده در ایران است، به بهانه حمله مرگبار در سال‌روز کشته شدن «قاسم سلیمانی»، فرمانده کشته شده نیروی «قدس» سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به صورت نیمه‌تعطیل و بسیار محدود برگزار شد تا یک سناریوی قدیمی در ذهن‌ها مرور شود؛ فشار نیروهای افراطی در سرکوب جشن‌های ملی ایرانی و فشار آوردن برای تزریق مراسم خودساخته جدید به ذهن مردم.

اخبار

۶ ماه بی‌خبری از مولوی نقشبندی؛ گروگان‌گیری پدر برای تسلیم‌‌ شدن پسر؟

مولوی «فتحی محمد نقشبندی»، امام جمعه اهل سنت راسک و روحانی منتقد جمهوری اسلامی، از ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ در بازداشت است. ۱۰ روز پیش رسانه‌های حقوق‌بشری بلوچ از احتمال مرگ او در اثر شکنجه نیروهای امنیتی خبر دادند. با افزایش نگرانی‌ها و واکنش افکار عمومی بلوچستان، تصاویری از ملاقات چند روحانی بلوچ با او در زندان «وکیل‌آباد» مشهد منتشر شد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021