عنایت‌الله نعیمی؛ حکم ۱۵ سال زندان به جرم بهایی بودن

در ادامه صدور احکام سنگین زندان برای شهروندان بهایی در ایران، دادگاه انقلاب اصفهان عنایت‌الله نعیمی را به ۱۵ سال حبس تعزیری محکوم کرد.

در ادامه صدور احکام سنگین زندان برای شهروندان بهایی در ایران، دادگاه انقلاب اصفهان عنایت‌الله نعیمی را به ۱۵ سال حبس تعزیری محکوم کرد.

بر اساس گزارش روز شنبه ۲۳ اردیبهشت خبرگزاری هرانا، آقای نعیمی علاوه بر زندان به جزای نقدی و محرومیت های اجتماعی نیز محکوم شده است.

در حکمی که توسط شعبه اول دادگاه انقلاب اصفهان به ریاست قاضی مرتضی براتی صادر و به آقای نعیمی ابلاغ شده است، وی بابت اتهام «تشکیل دسته یا جمعیت با هدف برهم زدن امنیت کشور» به ۱۰ سال حبس و به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به ۵ سال زندان، مجموعا ۱۵ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

در صورت تایید این حکم در مرحله تجدیدنظر، مجازات اشد یعنی ۱۰ سال زندان در خصوص وی قابل اجرا خواهد بود.

دادگاه انقلاب اصفهان همچنین ۵۰ میلیون تومان جریمه نقدی و ۱۵ سال محرومیت اجتماعی نیز برای عنایت‌الله نعیمی در نظر گرفته است.

این شهروند بهایی در ۶ مهر ماه ۱۴۰۱ توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود در اصفهان دستگیر و پس از مدتی به قید وثیقه آزاد شده بود.

ماموران در زمان بازداشت آقای نعیمی، ضمن تفتیش منزل، محل کار و باغ او در حومه اصفهان، برخی از لوازم شخصی از جمله تلفن همراه و لپ تاپ وی را ضبط و با خود برده بودند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

دو برادر یارسانی در کرمانشاه مجددا بازداشت شدند

بنا بر گزارش منابع حقوق بشری ایران، «پوریا منتی منجق تپه» و«شجاع منتی منجق تپه»، دو برادر زندانی کُرد پیرو آیین یارسان اهل شهر صحنه از توابع استان کرمانشاه که در حال سپری کردن دوره محکومیت خود به صورت رای باز بودند، پس از معرفی خود به زندان، بار دیگر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

اخبار

بازداشت یک روحانی اهل سنت توسط نیروهای اداره اطلاعات زاهدان

نیروهای اداره اطلاعات زاهدان با یورش به منزل مسکونی یک روحانی اهل سنت، وی را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند.

بر اساس گزارش کمپین فعالین بلوچ، این روحانی با نام «بسم الله خوگیانی» روز شنبه ۱۹ خرداد ماه ۱۴۰۳، دستگیر شده است.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021