عنایت‌الله نعیمی؛ حکم ۱۵ سال زندان به جرم بهایی بودن

در ادامه صدور احکام سنگین زندان برای شهروندان بهایی در ایران، دادگاه انقلاب اصفهان عنایت‌الله نعیمی را به ۱۵ سال حبس تعزیری محکوم کرد.

در ادامه صدور احکام سنگین زندان برای شهروندان بهایی در ایران، دادگاه انقلاب اصفهان عنایت‌الله نعیمی را به ۱۵ سال حبس تعزیری محکوم کرد.

بر اساس گزارش روز شنبه ۲۳ اردیبهشت خبرگزاری هرانا، آقای نعیمی علاوه بر زندان به جزای نقدی و محرومیت های اجتماعی نیز محکوم شده است.

در حکمی که توسط شعبه اول دادگاه انقلاب اصفهان به ریاست قاضی مرتضی براتی صادر و به آقای نعیمی ابلاغ شده است، وی بابت اتهام «تشکیل دسته یا جمعیت با هدف برهم زدن امنیت کشور» به ۱۰ سال حبس و به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به ۵ سال زندان، مجموعا ۱۵ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

در صورت تایید این حکم در مرحله تجدیدنظر، مجازات اشد یعنی ۱۰ سال زندان در خصوص وی قابل اجرا خواهد بود.

دادگاه انقلاب اصفهان همچنین ۵۰ میلیون تومان جریمه نقدی و ۱۵ سال محرومیت اجتماعی نیز برای عنایت‌الله نعیمی در نظر گرفته است.

این شهروند بهایی در ۶ مهر ماه ۱۴۰۱ توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود در اصفهان دستگیر و پس از مدتی به قید وثیقه آزاد شده بود.

ماموران در زمان بازداشت آقای نعیمی، ضمن تفتیش منزل، محل کار و باغ او در حومه اصفهان، برخی از لوازم شخصی از جمله تلفن همراه و لپ تاپ وی را ضبط و با خود برده بودند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

تعطیلی جشن سده کرمان به بهانه احترام به کشته‌ شدگان

«جشن سده» کرمان که به روایت‌های بسیاری، بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین جشن سده در ایران است، به بهانه حمله مرگبار در سال‌روز کشته شدن «قاسم سلیمانی»، فرمانده کشته شده نیروی «قدس» سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به صورت نیمه‌تعطیل و بسیار محدود برگزار شد تا یک سناریوی قدیمی در ذهن‌ها مرور شود؛ فشار نیروهای افراطی در سرکوب جشن‌های ملی ایرانی و فشار آوردن برای تزریق مراسم خودساخته جدید به ذهن مردم.

اخبار

۶ ماه بی‌خبری از مولوی نقشبندی؛ گروگان‌گیری پدر برای تسلیم‌‌ شدن پسر؟

مولوی «فتحی محمد نقشبندی»، امام جمعه اهل سنت راسک و روحانی منتقد جمهوری اسلامی، از ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ در بازداشت است. ۱۰ روز پیش رسانه‌های حقوق‌بشری بلوچ از احتمال مرگ او در اثر شکنجه نیروهای امنیتی خبر دادند. با افزایش نگرانی‌ها و واکنش افکار عمومی بلوچستان، تصاویری از ملاقات چند روحانی بلوچ با او در زندان «وکیل‌آباد» مشهد منتشر شد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021