بازرسی منزل یک زوج بهایی توسط ماموران اداره اطلاعات کرمان

در پی بازرسی منازل شهروندان بهایی توسط ماموران اداره اطلاعات در شهر کرمان، منزل یک زوج بهایی به نام‌های «فریدون نورانی» و «پریدخت یزدان پناه [نورانی]» در روز پنجشنبه ۲۴فروردین۱۴۰۲ توسط ماموران امنیتی مورد تفتیش قرار گرفت.

در پی بازرسی منازل شهروندان بهایی توسط ماموران اداره اطلاعات در شهر کرمان، منزل یک زوج بهایی به نام‌های «فریدون نورانی» و «پریدخت یزدان پناه [نورانی]» در روز پنجشنبه ۲۴فروردین۱۴۰۲ توسط ماموران امنیتی مورد تفتیش قرار گرفت.

بنا به گزارش رسیده به «ایران‌وایر»، در روز پنجشنبه۲۴فروردین، چند مامور وزارت اطلاعات با نشان دادن حکم به منزل خانواده نورانی وارد شدند. حکم مذکور به نام پریدخت یزدان پناه و جهت «تفتیش منزل و مخفیگاه» صادر شده بود.

با آنکه پریدخت یزدان پناه در منزل حضور نداشت و در سفر بود، ولی ماموران بی‌توجه به عدم حضور وی، شروع به تفتیش منزل کردند. ماموران پس از یک ساعت بازرسی، تعدادی فلش مموری، سی‌دی، کتب و جزوات مذهبی را ضبط کرده و سپس منزل را ترک کردند.

قابل ذکر است در طی روزهای گذشته، منازل چندین شهروند بهایی به نام‌های «میلاد مستوری»، «سروش خلوصی»، «هایده فتاحی»، «پوران زند»، «هدایت حکیمیان» و« نسرین دولت» در شهر کرمان مورد تفتیش نیروهای امنیتی قرار گرفتند.

هم چنین روز سه‌شنبه ۸فروردین۱۴۰۲، یک شهروند بهایی به نام «نهاله شهیدی»، در ایستگاه راه آهن کرمان در حال عزیمت به کرج، توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت شد.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

تعطیلی جشن سده کرمان به بهانه احترام به کشته‌ شدگان

«جشن سده» کرمان که به روایت‌های بسیاری، بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین جشن سده در ایران است، به بهانه حمله مرگبار در سال‌روز کشته شدن «قاسم سلیمانی»، فرمانده کشته شده نیروی «قدس» سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به صورت نیمه‌تعطیل و بسیار محدود برگزار شد تا یک سناریوی قدیمی در ذهن‌ها مرور شود؛ فشار نیروهای افراطی در سرکوب جشن‌های ملی ایرانی و فشار آوردن برای تزریق مراسم خودساخته جدید به ذهن مردم.

اخبار

۶ ماه بی‌خبری از مولوی نقشبندی؛ گروگان‌گیری پدر برای تسلیم‌‌ شدن پسر؟

مولوی «فتحی محمد نقشبندی»، امام جمعه اهل سنت راسک و روحانی منتقد جمهوری اسلامی، از ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ در بازداشت است. ۱۰ روز پیش رسانه‌های حقوق‌بشری بلوچ از احتمال مرگ او در اثر شکنجه نیروهای امنیتی خبر دادند. با افزایش نگرانی‌ها و واکنش افکار عمومی بلوچستان، تصاویری از ملاقات چند روحانی بلوچ با او در زندان «وکیل‌آباد» مشهد منتشر شد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021