بازرسی منزل یک زوج بهایی توسط ماموران اداره اطلاعات کرمان

در پی بازرسی منازل شهروندان بهایی توسط ماموران اداره اطلاعات در شهر کرمان، منزل یک زوج بهایی به نام‌های «فریدون نورانی» و «پریدخت یزدان پناه [نورانی]» در روز پنجشنبه ۲۴فروردین۱۴۰۲ توسط ماموران امنیتی مورد تفتیش قرار گرفت.

در پی بازرسی منازل شهروندان بهایی توسط ماموران اداره اطلاعات در شهر کرمان، منزل یک زوج بهایی به نام‌های «فریدون نورانی» و «پریدخت یزدان پناه [نورانی]» در روز پنجشنبه ۲۴فروردین۱۴۰۲ توسط ماموران امنیتی مورد تفتیش قرار گرفت.

بنا به گزارش رسیده به «ایران‌وایر»، در روز پنجشنبه۲۴فروردین، چند مامور وزارت اطلاعات با نشان دادن حکم به منزل خانواده نورانی وارد شدند. حکم مذکور به نام پریدخت یزدان پناه و جهت «تفتیش منزل و مخفیگاه» صادر شده بود.

با آنکه پریدخت یزدان پناه در منزل حضور نداشت و در سفر بود، ولی ماموران بی‌توجه به عدم حضور وی، شروع به تفتیش منزل کردند. ماموران پس از یک ساعت بازرسی، تعدادی فلش مموری، سی‌دی، کتب و جزوات مذهبی را ضبط کرده و سپس منزل را ترک کردند.

قابل ذکر است در طی روزهای گذشته، منازل چندین شهروند بهایی به نام‌های «میلاد مستوری»، «سروش خلوصی»، «هایده فتاحی»، «پوران زند»، «هدایت حکیمیان» و« نسرین دولت» در شهر کرمان مورد تفتیش نیروهای امنیتی قرار گرفتند.

هم چنین روز سه‌شنبه ۸فروردین۱۴۰۲، یک شهروند بهایی به نام «نهاله شهیدی»، در ایستگاه راه آهن کرمان در حال عزیمت به کرج، توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت شد.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

دو برادر یارسانی در کرمانشاه مجددا بازداشت شدند

بنا بر گزارش منابع حقوق بشری ایران، «پوریا منتی منجق تپه» و«شجاع منتی منجق تپه»، دو برادر زندانی کُرد پیرو آیین یارسان اهل شهر صحنه از توابع استان کرمانشاه که در حال سپری کردن دوره محکومیت خود به صورت رای باز بودند، پس از معرفی خود به زندان، بار دیگر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

اخبار

بازداشت یک روحانی اهل سنت توسط نیروهای اداره اطلاعات زاهدان

نیروهای اداره اطلاعات زاهدان با یورش به منزل مسکونی یک روحانی اهل سنت، وی را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند.

بر اساس گزارش کمپین فعالین بلوچ، این روحانی با نام «بسم الله خوگیانی» روز شنبه ۱۹ خرداد ماه ۱۴۰۳، دستگیر شده است.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021