تفتیش منازل دو شهروند بهایی دیگر در کرمان

در پی تفتیش منازل شهروندان بهایی در شهر کرمان، روز پنجشنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۲ منازل دو شهروند بهایی دیگر توسط ماموران اداره اطلاعات کرمان بازرسی شد.

در پی تفتیش منازل شهروندان بهایی در شهر کرمان، روز پنجشنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۲ منازل دو شهروند بهایی دیگر توسط ماموران اداره اطلاعات کرمان بازرسی شد.

روز پنجشنبه ۲۴ فروردین، ماموران اداره اطلاعات کرمان با عنوان پستچی به منزل نسرین دولت، شهروند بهایی وارد شده و پس از تفتیش محل، بعضی از وسایل الکترونیکی متعلق به خانم دولت را مانند تلفن همراه، لپ تاب و سه عدد هارد کامپیوتر را ضبط کردند.

بنا به گفته یک منبع آگاه، ماموران در هنگام ورود حکم در دست داشتند ولی وقتی از ایشان پرسیده شد که اتهام چیست؟ آنان پاسخ دادند که تماس خواهیم گرفت تا برای تفهیم اتهام بیایید!

در همین روز، ماموران به منزل هدایت حکیمیان، شهروند بهایی ساکن کرمان مراجعه کرده و با در دست داشتن حکم شروع به تفتیش منزل نامبرده کردند. ماموران پس از بازرسی و به‌هم ریختن منزل، بعضی از وسایل الکترونیکی آقای حکیمیان مانند تلفن همراه، تبلت و لپ تاب را توقیف کردند.

ماموران پس از تفتیش منزل، هدایت حکیمیان را هم چشم‌بند و دست‌بند می‌زنند و با خود می‌برند اما پس از مدت کوتاهی او را آزاد می‌کنند.

قابل ذکر است در روزهای گذشته منازل چند شهروند بهایی دیگر در کرمان به نام‌های پوران زند، سروش خلوصی، هایده فتاحی و میلاد مستوری توسط ماموران امنیتی مورد تفتیش قرار گرفت.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

دختر مهوش ثابت: محرومیت مادرم از تماس تلفنی نهایت بی‌عدالتی است

«مهوش ثابت»، زندانی عقیدتی، پس از انتشار نامه‌ای از زندان اوین، از حق تماس تلفنی محروم شد.

«نگار ثابت»، دختر مهوش ثابت، روز ۵آذر۱۴۰۲ به «ایران‌وایر» گفت که مادرش را به‌دلیل نامه‌ای که در زندان نوشته است، تنبیه کرده‌‌ و او را از حق تماس تلفنی محروم کرده‌اند.

نگار ثابت گفت: «این نهایت بی‌عدالتی است که مادرم را به‌خاطر دلنوشته‌ای از وقایع چهل سال زندگیش، مورد تنبیه و جریمه قرار بگیرد آن هم در داخل زندان! از بچگی به ما گفته‌اند که بالاتر از سیاهی رنگی نیست، ولی ظاهرا برای مادرم هست.»

اخبار

بهروز فرزندی؛ جانباز جنگ ایران و عراق به خاطر اعتقاداتش زندانی است

بهروز فرزندی، شهروند ۵۷ ساله ایرانی از جمله بهاییان صدمه دیده در جنگ است. او بیش از دو سال از عمر خود را در اسارت گذرانده است و به دلیل آسیب‌های وارده در جنگ، به عنوان «جانباز» شناخته می‌شود اما در حال حاضربه دلیل پیروی از آیین بهایی، در زندان شیراز به سر می‌برد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021