تایید حکم ۵ سال زندان سپهر ضیایی در دادگاه تجدید نظر

شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر تهران حکم بدوی سپهر ضیایی، شهروند ۶۲ ساله بهایی را عینا تایید کرد.

شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر تهران حکم بدوی سپهر ضیایی، شهروند ۶۲ ساله بهایی را عینا تایید کرد.

در دی ماه سال جاری، شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری، سپهر ضیایی را به اتهام پیروی از دین بهائی یا به زبان ساده، بهایی بودن طبق ماده ۴۹۹ قانون مجازات اسلامی (تعزیرات)به پنج سال حبس تعزیری، دو سال ممنوعیت خروج از کشور و مصادره تلفن‌های همراه و لپ‌تاپ‌های ضبط‌شده از منزل وی، محکوم کرد.

این شهروند بهایی ۱۷۰ روز است که در زندان اوین بازداشت است. با آن‌که سپهر ضیایی در طی دوره بازداشت، شنوایی گوش چپ خود را به طور کامل از دست داده و دچار مشکلات گوارشی شده ولی تا کنون با مرخصی درمانی یا آزادی او به قید وثیقه موافقت نشده است.

سپهر ضیایی هم‌چنین به دلیل بهایی بودن مشمول عفو اعلام شده توسط دستگاه قضایی حکومت ایران نشده است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

مولوی عبدالحمید: یک قوم و یک مذهب نمی‌تواند کشور را اداره کند

در ادامه خطبه‌های اعتراضی مولوی عبدالحمید در نماز جمعه اهل سنت زاهدان، امروز جمعه ۲۶ اسفند آقای مولوی با اشاره به «شکست نگاه دینی» در کشور گفت: «ملت ایران رنگین کمانی است، اما نگاه دینی نتوانست بین این اقوام برابری و مساوات برقرار کند. یک قوم و یک مذهب نمی‌تواند کشور را اداره کند.»

اخبار

کسری نوری آزاد شد

«پوریا نوری»، برادر «کسری نوری»، یکی از شناخته‌شده‌ترین دراویش گنابادی، با انتشار تصویری در حساب کاربری توییتر خود، از آزادی او خبر داد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021