تایید حکم ۵ سال زندان سپهر ضیایی در دادگاه تجدید نظر

شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر تهران حکم بدوی سپهر ضیایی، شهروند ۶۲ ساله بهایی را عینا تایید کرد.

شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر تهران حکم بدوی سپهر ضیایی، شهروند ۶۲ ساله بهایی را عینا تایید کرد.

در دی ماه سال جاری، شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری، سپهر ضیایی را به اتهام پیروی از دین بهائی یا به زبان ساده، بهایی بودن طبق ماده ۴۹۹ قانون مجازات اسلامی (تعزیرات)به پنج سال حبس تعزیری، دو سال ممنوعیت خروج از کشور و مصادره تلفن‌های همراه و لپ‌تاپ‌های ضبط‌شده از منزل وی، محکوم کرد.

این شهروند بهایی ۱۷۰ روز است که در زندان اوین بازداشت است. با آن‌که سپهر ضیایی در طی دوره بازداشت، شنوایی گوش چپ خود را به طور کامل از دست داده و دچار مشکلات گوارشی شده ولی تا کنون با مرخصی درمانی یا آزادی او به قید وثیقه موافقت نشده است.

سپهر ضیایی هم‌چنین به دلیل بهایی بودن مشمول عفو اعلام شده توسط دستگاه قضایی حکومت ایران نشده است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

ده ماه بلاتکلیفی ساناز تفضلی در زندان وکیل آباد

با گذشت بیش از ده ماه از بازداشت «ساناز تفضلی» در مشهد، این شهروند بهایی همچنان بلاتکلیف در زندان وکیل آباد مشهد نگه داشته شده است.

با آنکه جلسه دادگاه این شهروند بهایی در تیر برگزار شده، ولی پس از دو ماه، به تازگی شعبه دادگاه تجدیدنظر پرونده او مشخص شده است.

اخبار

بلاتکلیفی پنج شهروند بهایی در بند ۲۰۹ زندان اوین

بر اساس اطلاع ایران‌وایر، پنج نفر از شش شهروند بهایی که ۲۲ مرداد امسال بازداشت شدند، همچنان در بند ۲۰۹ زندان اوین و در بلاتکلیفی به سر می‌برند.

روز ۲۲ مرداد امسال وزارت اطلاعات با انتشار بیانیه‌ای از بازداشت شهروندان بهایی داروخانه‌دار و ارتباط آن‌ها با پولشویی و قاچاق دارو خبر داد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021