جلسه دادگاه حامی بهادری پس از ۱۳۹ روز بازداشت برگزار شد

نخستین جلسه دادگاه حامی بهادری، شهروند ۲۶ ساله بهایی پس از گذشت دو ماه از صدور کیفرخواست در روز یکشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.

نخستین جلسه دادگاه حامی بهادری، شهروند ۲۶ ساله بهایی پس از گذشت دو ماه از صدور کیفرخواست در روز یکشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.

قاضی صلواتی اتهامات مطروحه علیه این شهروند به این ترتیب اعلام کرد:

اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم بر ضد امنیت کشور، فعالیت تبلیغی علیه جمهوری اسلامی، فعالیت تبلیغی به نفع دیانت بهایی.

قابل ذکر است تا پیش از برگزاری جلسه دادگاه به وکیل حامی بهادری اجازه دسترسی به پرونده و ملاقات با قاضی پرونده داده نشده است. هم‌چنین به دلیل عدم اطلاع وکیل از تاریخ دادگاه، قاضی به حامی بهادری گفته است که می‌تواند برای خودش وکیل بگیرد و وکیل تعیینی با مراجعه به دادگاه می‌تواند تاریخ جلسه بعدی دادگاه را مشخص کند.

قاضی پرونده به دلیل بهایی بودن متهم با درخواست وثیقه برای آزادی موقت او موافقت نکرد.

یک منبع مطلع به ایران وایر گفت: «حامی بهادری در تاریخ ۳۰ مهر دستگیر شد ولی تا ۱۳ دی ماه تفهیم اتهام نشد و از اتهاماتش در مدت بازجویی بی اطلاع بود. هم‌زمان با صدور کیفرخواست در ۱۳ دی ماه، اتهاماتش هم به او اعلام شد. او هم اکنون ۱۳۹ روز است که در بازداشت موقت نگه داشته شده است.»

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

ده ماه بلاتکلیفی ساناز تفضلی در زندان وکیل آباد

با گذشت بیش از ده ماه از بازداشت «ساناز تفضلی» در مشهد، این شهروند بهایی همچنان بلاتکلیف در زندان وکیل آباد مشهد نگه داشته شده است.

با آنکه جلسه دادگاه این شهروند بهایی در تیر برگزار شده، ولی پس از دو ماه، به تازگی شعبه دادگاه تجدیدنظر پرونده او مشخص شده است.

اخبار

بلاتکلیفی پنج شهروند بهایی در بند ۲۰۹ زندان اوین

بر اساس اطلاع ایران‌وایر، پنج نفر از شش شهروند بهایی که ۲۲ مرداد امسال بازداشت شدند، همچنان در بند ۲۰۹ زندان اوین و در بلاتکلیفی به سر می‌برند.

روز ۲۲ مرداد امسال وزارت اطلاعات با انتشار بیانیه‌ای از بازداشت شهروندان بهایی داروخانه‌دار و ارتباط آن‌ها با پولشویی و قاچاق دارو خبر داد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021