جلسه دادگاه حامی بهادری پس از ۱۳۹ روز بازداشت برگزار شد

نخستین جلسه دادگاه حامی بهادری، شهروند ۲۶ ساله بهایی پس از گذشت دو ماه از صدور کیفرخواست در روز یکشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.

نخستین جلسه دادگاه حامی بهادری، شهروند ۲۶ ساله بهایی پس از گذشت دو ماه از صدور کیفرخواست در روز یکشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.

قاضی صلواتی اتهامات مطروحه علیه این شهروند به این ترتیب اعلام کرد:

اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم بر ضد امنیت کشور، فعالیت تبلیغی علیه جمهوری اسلامی، فعالیت تبلیغی به نفع دیانت بهایی.

قابل ذکر است تا پیش از برگزاری جلسه دادگاه به وکیل حامی بهادری اجازه دسترسی به پرونده و ملاقات با قاضی پرونده داده نشده است. هم‌چنین به دلیل عدم اطلاع وکیل از تاریخ دادگاه، قاضی به حامی بهادری گفته است که می‌تواند برای خودش وکیل بگیرد و وکیل تعیینی با مراجعه به دادگاه می‌تواند تاریخ جلسه بعدی دادگاه را مشخص کند.

قاضی پرونده به دلیل بهایی بودن متهم با درخواست وثیقه برای آزادی موقت او موافقت نکرد.

یک منبع مطلع به ایران وایر گفت: «حامی بهادری در تاریخ ۳۰ مهر دستگیر شد ولی تا ۱۳ دی ماه تفهیم اتهام نشد و از اتهاماتش در مدت بازجویی بی اطلاع بود. هم‌زمان با صدور کیفرخواست در ۱۳ دی ماه، اتهاماتش هم به او اعلام شد. او هم اکنون ۱۳۹ روز است که در بازداشت موقت نگه داشته شده است.»

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

یهودی‌ستیزی در پوریم، بهایی‌ستیزی با آهنگ ساسی‌مانکن؛ نفرت‌پراکنی علیه اقلیت‌های مذهبی

مشاهدات تیم نظارت بر محتوای «ایران‌وایر» نشان می‌دهند که نفرت‌پراکنی مجازی علیه اقلیت‌های دینی در ماه مارچ نسبت به ماه پیش از آن ۲۹ درصد افزایش یافته است.

در این ماه بیش از ۲۸ هزار مطلب در فضای مجازی علیه اقلیت‌های دینی منتشر شده است. بیشترین بخش از این مطالب، حدود ۲۱ هزار مطلب، مربوط به محتواهای شامل یهودی‌ستیزی است که اکثرا در خبرگزاری‌های وابسته به حکومت انتشار یافته‌اند.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021