احضار و بازجویی چهار شهروند بهایی در دادسرای انقلاب کرج

بر اساس گزارش‌های رسیده به «ایران‌وایر»، طی روزهای گذشته، چهار شهروند بهایی به دادسرای انقلاب کرج احضار، و از سوی «چگینی»، بازپرس شعبه ۷ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب کرج، مورد تحقیق و بازجویی قرار گرفتند.

بر اساس گزارش‌های رسیده به «ایران‌وایر»، طی روزهای گذشته، چهار شهروند بهایی به دادسرای انقلاب کرج احضار، و از سوی «چگینی»، بازپرس شعبه ۷ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب کرج، مورد تحقیق و بازجویی قرار گرفتند.

یک منبع مطلع روز سه‌شنبه ۱۶ اسفند به «ایران وایر» گفت: «احضار و بازجویی این چهار تن در رابطه با پرونده سیزده بهایی کرج بوده که حکم آنان در ۲۰بهمن سال جاری اعلام شده است. بر اساس رای قاضی، این شهروندان بهایی از ۷ سال تا ۲۵ ماه حبس محکوم شدند. در یک اقدام عجیب، پرونده‌ آن‌ها را باز گذاشته‌ و این چهار شهروند را هم به متهمان پرونده مذکور اضافه کرده‌اند.»

هویت این شهروندان «پریسا اسلامی»، «نصیر هروی»، «سارا شعبانپور» و «ژینوس اخترخاوری» احراز شده است.

«عفیف نعیمی»، «سامان استوار» و «کامیار حبیبی»، از جمله سیزده متهم پرونده مذکور هستند که در ۲۲آذر۱۴۰۱ پس از چند ماه بازداشت، از زندان قزلحصار آزاد شدند.

عفیف نعیمی به هفت سال، سامان استوار و کامیار نیز حبیبی هر کدام به پنج سال حبس تعزیری محکوم شده‌اند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

تعطیلی جشن سده کرمان به بهانه احترام به کشته‌ شدگان

«جشن سده» کرمان که به روایت‌های بسیاری، بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین جشن سده در ایران است، به بهانه حمله مرگبار در سال‌روز کشته شدن «قاسم سلیمانی»، فرمانده کشته شده نیروی «قدس» سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به صورت نیمه‌تعطیل و بسیار محدود برگزار شد تا یک سناریوی قدیمی در ذهن‌ها مرور شود؛ فشار نیروهای افراطی در سرکوب جشن‌های ملی ایرانی و فشار آوردن برای تزریق مراسم خودساخته جدید به ذهن مردم.

اخبار

۶ ماه بی‌خبری از مولوی نقشبندی؛ گروگان‌گیری پدر برای تسلیم‌‌ شدن پسر؟

مولوی «فتحی محمد نقشبندی»، امام جمعه اهل سنت راسک و روحانی منتقد جمهوری اسلامی، از ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ در بازداشت است. ۱۰ روز پیش رسانه‌های حقوق‌بشری بلوچ از احتمال مرگ او در اثر شکنجه نیروهای امنیتی خبر دادند. با افزایش نگرانی‌ها و واکنش افکار عمومی بلوچستان، تصاویری از ملاقات چند روحانی بلوچ با او در زندان «وکیل‌آباد» مشهد منتشر شد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021