احضار و بازجویی چهار شهروند بهایی در دادسرای انقلاب کرج

بر اساس گزارش‌های رسیده به «ایران‌وایر»، طی روزهای گذشته، چهار شهروند بهایی به دادسرای انقلاب کرج احضار، و از سوی «چگینی»، بازپرس شعبه ۷ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب کرج، مورد تحقیق و بازجویی قرار گرفتند.

بر اساس گزارش‌های رسیده به «ایران‌وایر»، طی روزهای گذشته، چهار شهروند بهایی به دادسرای انقلاب کرج احضار، و از سوی «چگینی»، بازپرس شعبه ۷ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب کرج، مورد تحقیق و بازجویی قرار گرفتند.

یک منبع مطلع روز سه‌شنبه ۱۶ اسفند به «ایران وایر» گفت: «احضار و بازجویی این چهار تن در رابطه با پرونده سیزده بهایی کرج بوده که حکم آنان در ۲۰بهمن سال جاری اعلام شده است. بر اساس رای قاضی، این شهروندان بهایی از ۷ سال تا ۲۵ ماه حبس محکوم شدند. در یک اقدام عجیب، پرونده‌ آن‌ها را باز گذاشته‌ و این چهار شهروند را هم به متهمان پرونده مذکور اضافه کرده‌اند.»

هویت این شهروندان «پریسا اسلامی»، «نصیر هروی»، «سارا شعبانپور» و «ژینوس اخترخاوری» احراز شده است.

«عفیف نعیمی»، «سامان استوار» و «کامیار حبیبی»، از جمله سیزده متهم پرونده مذکور هستند که در ۲۲آذر۱۴۰۱ پس از چند ماه بازداشت، از زندان قزلحصار آزاد شدند.

عفیف نعیمی به هفت سال، سامان استوار و کامیار نیز حبیبی هر کدام به پنج سال حبس تعزیری محکوم شده‌اند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

اعتراضات ایران، تازه‌ترین بهانه جمهوری اسلامی برای سرکوب بهائیان

خیزش مردمی «زن زندگی آزادی» که با قتل «مهسا (ژینا) امینی»، دختر جوان کرد توسط ماموران نیروی انتظامی در ۲۵شهریور ۱۴۰۱ آغاز شد، با جان باختن صدها نفر و بازداشت هزاران نفر از ایرانیان همراه بود.

آن‌چه این جنبش را از سایر حرکت‌های اعتراضی گذشته متمایز کرد، گستردگی و فراگیری آن بود. کلیه گروه‌های سنی، اقتصادی یا اجتماعی هم‌چنین اقلیت‌های جنسی، قومی و مذهبی هر کدام بخشی از بدنه‌ی این حرکت اعتراضی بودند؛ حرکتی که هم‌چنان به شکل‌های دیگر ادامه دارد.

اخبار

بازداشت چند ساعته دو شهروند بهایی در اصفهان

شامگاه شنبه ۲۵شهریور۱۴۰۲، دو شهروند بهایی به نام‌های «هوشمند روزبهان» و «فرود بهامین»، توسط ماموران امنیتی در شهر بهارستان از توابع شهر اصفهان دستگیر شدند.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021