مولوی عبدالحمید: مسمومیت‌ دانش‌آموزان ادامه سرکوب اعتراضات است‌

مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل تسنن زاهدان، در خطبه‌های نماز جمعه روز ۱۲ اسفند ۱۴۰۱ به مسمومیت سریالی دانش‌آموزان واکنش نشان داد و آن را ادامه سرکوب اعتراضات دانست

مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل تسنن زاهدان، در خطبه‌های نماز جمعه روز ۱۲ اسفند ۱۴۰۱ به مسمومیت سریالی دانش‌آموزان واکنش نشان داد و آن را ادامه سرکوب اعتراضات دانست.

او گفت:«بسیاری بر این باورند که این مسمومیت‌ها ادامه سرکوب اعتراضات ست‌، این دختران در مدارس‌ معترض بودند حالا جریانی آنها را هدف قرار داده‌ است.»

آقای عبدالحمید افزود: «آنهایی که اطلاع دارند و جلوی این جریان را نمی‌گیرند،‌ شایسته کشور ما نیستند و تاکید کرد این جریان در هر صورت باید به پایان برسد.»

امام جمعه اهل سنت زاهدان همچنین گفته است که: «مساله مسمومیت دختران دانش‌آموزدر همه ملت پریشانی عمومی  ایجاد کرده  و یک جریان بسیار سنگین است.»

آقای اسماعیل زهی گفت «چه کسی باور می‌کند که مسئولان، امنیتی ها و نظامی ها نمی‌دانند. چیزهای پیش پا افتاده سریع شناسایی می‌شود ولی جریان به این گستردگی شناسایی نشود».

مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی  در بخش دیگری از سخنان امروزش در نماز جمعه زاهدان بدون نام بردن از حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران اظهارات اخیر او را در مصاحبه با سی‌ان‌ان «خلاف واقعیت» دانست.

او تاکید کرد:‌«مسئولان واقعیت‌ها را بگویند،‌ هیچ نظامی حتی به نام اسلام و دین باشد این مجوز را به ما نمی‌دهد که واقعیت را نگوییم.»

آقای عبدالحمید گفت: «بدترین حاکم کسی است که به مردم دروغ بگوید. بدترین این است که عالم به مردم دروغ بگوید. و بدترین دروغ کسانی است که مردم روی آنها حساب می‌کنند.»

هفته گذشته نیروهای امنیتی در حین سخنان مولوی عبدالحمید اینترنت را قطع کرده بودند تا مانع از اطلاع رسانی و شکل‌گیری اعتراضات در این شهر شوند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

اعتراضات ایران، تازه‌ترین بهانه جمهوری اسلامی برای سرکوب بهائیان

خیزش مردمی «زن زندگی آزادی» که با قتل «مهسا (ژینا) امینی»، دختر جوان کرد توسط ماموران نیروی انتظامی در ۲۵شهریور ۱۴۰۱ آغاز شد، با جان باختن صدها نفر و بازداشت هزاران نفر از ایرانیان همراه بود.

آن‌چه این جنبش را از سایر حرکت‌های اعتراضی گذشته متمایز کرد، گستردگی و فراگیری آن بود. کلیه گروه‌های سنی، اقتصادی یا اجتماعی هم‌چنین اقلیت‌های جنسی، قومی و مذهبی هر کدام بخشی از بدنه‌ی این حرکت اعتراضی بودند؛ حرکتی که هم‌چنان به شکل‌های دیگر ادامه دارد.

اخبار

بازداشت چند ساعته دو شهروند بهایی در اصفهان

شامگاه شنبه ۲۵شهریور۱۴۰۲، دو شهروند بهایی به نام‌های «هوشمند روزبهان» و «فرود بهامین»، توسط ماموران امنیتی در شهر بهارستان از توابع شهر اصفهان دستگیر شدند.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021