فریبا اشتری، شهروند بهایی از زندان یزد آزاد شد

«فریبا اشتری»، شهروند بهایی که در حال گذراندن دوره محکومیت در زندان یزد بود، پیش از پایان حکم از زندان آزاد شد.

«فریبا اشتری»، شهروند بهایی که در حال گذراندن دوره محکومیت در زندان یزد بود، پیش از پایان حکم از زندان آزاد شد.

فریبا اشتری در روز چهارشنبه ۱۶شهریور۱۴۰۱ بدون دریافت احضاریه توسط چند مامور در منزل شخصی خود بازداشت و برای اجرای حکم به زندان یزد منتقل شد.

در تاریخ ۳۱خرداد۱۳۹۹، شعبه اول دادگاه انقلاب یزد به ریاست مستشار «محمدرضا دشتی پور»، فریبا اشتری از بابت اتهام «عضویت در گروه های مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران» به ۵ سال حبس، و از بابت اتهام «تبلیغ علیه و به نفع گروه های مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران»، به ۱ سال حبس و در مجموع به ۶ سال حبس تعزیری محکوم کرد.

در مورد نامبرده، با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد، یعنی ۵ سال حبس اجرا شده است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

ده ماه بلاتکلیفی ساناز تفضلی در زندان وکیل آباد

با گذشت بیش از ده ماه از بازداشت «ساناز تفضلی» در مشهد، این شهروند بهایی همچنان بلاتکلیف در زندان وکیل آباد مشهد نگه داشته شده است.

با آنکه جلسه دادگاه این شهروند بهایی در تیر برگزار شده، ولی پس از دو ماه، به تازگی شعبه دادگاه تجدیدنظر پرونده او مشخص شده است.

اخبار

بلاتکلیفی پنج شهروند بهایی در بند ۲۰۹ زندان اوین

بر اساس اطلاع ایران‌وایر، پنج نفر از شش شهروند بهایی که ۲۲ مرداد امسال بازداشت شدند، همچنان در بند ۲۰۹ زندان اوین و در بلاتکلیفی به سر می‌برند.

روز ۲۲ مرداد امسال وزارت اطلاعات با انتشار بیانیه‌ای از بازداشت شهروندان بهایی داروخانه‌دار و ارتباط آن‌ها با پولشویی و قاچاق دارو خبر داد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021