فریبا اشتری، شهروند بهایی از زندان یزد آزاد شد

«فریبا اشتری»، شهروند بهایی که در حال گذراندن دوره محکومیت در زندان یزد بود، پیش از پایان حکم از زندان آزاد شد.

«فریبا اشتری»، شهروند بهایی که در حال گذراندن دوره محکومیت در زندان یزد بود، پیش از پایان حکم از زندان آزاد شد.

فریبا اشتری در روز چهارشنبه ۱۶شهریور۱۴۰۱ بدون دریافت احضاریه توسط چند مامور در منزل شخصی خود بازداشت و برای اجرای حکم به زندان یزد منتقل شد.

در تاریخ ۳۱خرداد۱۳۹۹، شعبه اول دادگاه انقلاب یزد به ریاست مستشار «محمدرضا دشتی پور»، فریبا اشتری از بابت اتهام «عضویت در گروه های مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران» به ۵ سال حبس، و از بابت اتهام «تبلیغ علیه و به نفع گروه های مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران»، به ۱ سال حبس و در مجموع به ۶ سال حبس تعزیری محکوم کرد.

در مورد نامبرده، با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد، یعنی ۵ سال حبس اجرا شده است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

بهاییان در هفته سوم اردیبهشت: افزایش چشم‌گیر احضار و بازداشت زنان بهایی

طی هفته‌های اخیر، موج حملات به زنان بهایی در سراسر ایران شدت گرفته است. ده‌ها زن با احضار به دادگاه و روبه‌رو شدن با اتهامات کیفری بی‌اساس که منجر به سال‌ها زندان می‌شود، از خانواده‌های خود جدا شده و در معرض بی‌رحمی و خشونت سیستم قضایی ایران قرار گرفته‌اند. از اواسط اسفند‌ماه، از مجموع ۸۵ نفر از بهاییانی که به دادگاه احضار یا زندانی شده‌اند، ۶۵ نفر، یعنی حدود سه چهارم آن‌ها زن بوده‌اند.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021