ممانعت اداره اطلاعات سمنان از آزادی اردشیر فنائیان، شهروند بهایی

اداره اطلاعات سمنان از آزادی اردشیر فنائیان، شهروند بهایی زندان سمنان ممانعت کرده است. این شهروند ۳۴ ساله بهایی سه سال و ده ماه است که در زندان سمنان زندانی است و با آن‌‌که مشمول عفو شده و قاضی با آزادی او موافقت کرده ولی به دلیل مخالفت اداره اطلاعات سمنان، اردشیر فنائیان تا کنون آزاد نشده است.

اداره اطلاعات سمنان از آزادی اردشیر فنائیان، شهروند بهایی زندان سمنان ممانعت کرده است.

این شهروند ۳۴ ساله بهایی سه سال و ده ماه است که در زندان سمنان زندانی است و با آن‌‌که مشمول عفو شده و قاضی با آزادی او موافقت کرده ولی به دلیل مخالفت اداره اطلاعات سمنان، اردشیر فنائیان تا کنون آزاد نشده است.

یک منبع مطلع با اعلام این خبر به ایران وایر گفت: «در ابتداء از طرف قاضی به اردشیر ابلاغ می‌شود که او مشمول عفو شده ولی می‌گویند باید از نهاد دیگری استعلام بگیرند. اما بعد که خانواده به دادسرا مراجعه می‌کنند به آن‌ها گفته می‌شود که طبق استعلام، عفو شامل حال اردشیر نمی‌شود.»

این منبع ادامه داد که پس از این ماجرا، خانواده فنائیان برای پیگیری پرونده به تهران رفتند و با مراجعه به قوه قضاییه، مسئول مربوطه با اظهار تعجب به آنان می‌گوید که عفو رهبری شامل حال اردشیر می‌شود و باید او را آزاد کنند. بار دیگر، خانواده اردشیر درخواست آزادی اردشیر را از تهران می‌دهند. اما وقتی که به سمنان برمی‌گردند دوباره با جواب منفی از سوی قاضی مواجه می‌شوند.

قاضی پرونده به آن‌ها می‌گوید که اجازه‌ی آزادی اردشیر دست وی نیست و او در این زمینه هیچ کاره است. آزادی اردشیر طبق تصمیم اداره اطلاعات است.

خانواده به دادستانی هم مراجعه می‌کنند که در آن‌جا پس از پیگیری‌های فراوان سرانجام یکی از مسئولین به صراحت به ایشان می‌گوید که خیال‌تان را راحت کنم که عفو شامل حال اردشیر می‌شود ولی برای آزاد کردن او احتیاج به اجازه از اداره اطلاعات است که تا کنون داده نشده است.

اردشیر فنائیان در اردیبهشت ۱۳۹۸ در منزل شخصی خود در سمنان بازداشت شد و از آن تاریخ تا امروز در زندان سمنان بسر می‌برد. اردشیر به اتهام عضویت در گروه غیرقانونی که منظور بهایی بودن وی است توسط دادگاه انقلاب سمنان به شش سال حبس تعزیری محکوم شده است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

مولوی عبدالحمید: یک قوم و یک مذهب نمی‌تواند کشور را اداره کند

در ادامه خطبه‌های اعتراضی مولوی عبدالحمید در نماز جمعه اهل سنت زاهدان، امروز جمعه ۲۶ اسفند آقای مولوی با اشاره به «شکست نگاه دینی» در کشور گفت: «ملت ایران رنگین کمانی است، اما نگاه دینی نتوانست بین این اقوام برابری و مساوات برقرار کند. یک قوم و یک مذهب نمی‌تواند کشور را اداره کند.»

اخبار

کسری نوری آزاد شد

«پوریا نوری»، برادر «کسری نوری»، یکی از شناخته‌شده‌ترین دراویش گنابادی، با انتشار تصویری در حساب کاربری توییتر خود، از آزادی او خبر داد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021