آغاز محکومیت علی بازماندگان، هنرمند بهایی در زندان لنگرود قم

روز شنبه ۶اسفند۱۴۰۱، «علی بازماندگان» شهروند ۳۹ ساله بهایی، هنرمند نقاش و معمار ساکن شیراز، جهت اجرای حکم به زندان لنگرود قم منتقل شد. این شهروند بهایی به اتهام تبلیغ علیه نظام، محکوم به پنج ماه حبس تعزیری است.

روز شنبه ۶اسفند۱۴۰۱، «علی بازماندگان» شهروند ۳۹ ساله بهایی، هنرمند نقاش و معمار ساکن شیراز، جهت اجرای حکم به زندان لنگرود قم منتقل شد. این شهروند بهایی به اتهام تبلیغ علیه نظام، محکوم به پنج ماه حبس تعزیری است.

علی بازماندگان در ۲خرداد۱۴۰۱ در منزل شخصی خود در شیراز بازداشت و پس از ضبط بعضی وسایل شخصی مانند کامپیوتر، لپ‌تاپ، تلفن همراه، دوربین و کتب و آثار هنری، به بازداشت‌گاه سپاه پاسداران قم منتقل شد.

این شهروند بهایی پس از ۱۱ روز، با قرار وثیقه به‌طور موقت آزاد شد.

علی بازماندگان، هنرمند طراح، نقاش و معمار ساکن شیراز است که بیش از ۲۰ سال سابقه هنری دارد. او علاوه‌بر نقاشی و معماری، در زمینه‌های مجسمه‌سازی، طراحی فرش و ساخت ابژه نیز فعالیت دارد.

بازماندگان تاکنون در بیش از ۴۰ پروژه معماری حضور داشته، و در سال ۱۳۹۸ یکی از آخرین آثار معماری او به نام «پروژه استودیوی بازماندگان»، در دسته‌بندی طراحی داخلی عمومی در دومین فستیوال معماری شیراز، رتبه نخست را کسب کرده.

هم‌چنین او به‌عنوان نفر برگزیده در نمایشگاه تجسمی شین ۱۳۹۸ شیراز گالری موتورخان و نمایشگاه گروهی هنر برای مردم ۱۳۹۸ تهران باغ موزه قصر، به‌عنوان نفر برگزیده انتخاب شد.

از آثار نقاشی علی بازماندگان دو کتاب به نام‌های Your Death و Flow در امریکا به چاپ رسیده است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

مولوی عبدالحمید: یک قوم و یک مذهب نمی‌تواند کشور را اداره کند

در ادامه خطبه‌های اعتراضی مولوی عبدالحمید در نماز جمعه اهل سنت زاهدان، امروز جمعه ۲۶ اسفند آقای مولوی با اشاره به «شکست نگاه دینی» در کشور گفت: «ملت ایران رنگین کمانی است، اما نگاه دینی نتوانست بین این اقوام برابری و مساوات برقرار کند. یک قوم و یک مذهب نمی‌تواند کشور را اداره کند.»

اخبار

کسری نوری آزاد شد

«پوریا نوری»، برادر «کسری نوری»، یکی از شناخته‌شده‌ترین دراویش گنابادی، با انتشار تصویری در حساب کاربری توییتر خود، از آزادی او خبر داد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021