آغاز محکومیت علی بازماندگان، هنرمند بهایی در زندان لنگرود قم

روز شنبه ۶اسفند۱۴۰۱، «علی بازماندگان» شهروند ۳۹ ساله بهایی، هنرمند نقاش و معمار ساکن شیراز، جهت اجرای حکم به زندان لنگرود قم منتقل شد. این شهروند بهایی به اتهام تبلیغ علیه نظام، محکوم به پنج ماه حبس تعزیری است.

روز شنبه ۶اسفند۱۴۰۱، «علی بازماندگان» شهروند ۳۹ ساله بهایی، هنرمند نقاش و معمار ساکن شیراز، جهت اجرای حکم به زندان لنگرود قم منتقل شد. این شهروند بهایی به اتهام تبلیغ علیه نظام، محکوم به پنج ماه حبس تعزیری است.

علی بازماندگان در ۲خرداد۱۴۰۱ در منزل شخصی خود در شیراز بازداشت و پس از ضبط بعضی وسایل شخصی مانند کامپیوتر، لپ‌تاپ، تلفن همراه، دوربین و کتب و آثار هنری، به بازداشت‌گاه سپاه پاسداران قم منتقل شد.

این شهروند بهایی پس از ۱۱ روز، با قرار وثیقه به‌طور موقت آزاد شد.

علی بازماندگان، هنرمند طراح، نقاش و معمار ساکن شیراز است که بیش از ۲۰ سال سابقه هنری دارد. او علاوه‌بر نقاشی و معماری، در زمینه‌های مجسمه‌سازی، طراحی فرش و ساخت ابژه نیز فعالیت دارد.

بازماندگان تاکنون در بیش از ۴۰ پروژه معماری حضور داشته، و در سال ۱۳۹۸ یکی از آخرین آثار معماری او به نام «پروژه استودیوی بازماندگان»، در دسته‌بندی طراحی داخلی عمومی در دومین فستیوال معماری شیراز، رتبه نخست را کسب کرده.

هم‌چنین او به‌عنوان نفر برگزیده در نمایشگاه تجسمی شین ۱۳۹۸ شیراز گالری موتورخان و نمایشگاه گروهی هنر برای مردم ۱۳۹۸ تهران باغ موزه قصر، به‌عنوان نفر برگزیده انتخاب شد.

از آثار نقاشی علی بازماندگان دو کتاب به نام‌های Your Death و Flow در امریکا به چاپ رسیده است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

دختر مهوش ثابت: محرومیت مادرم از تماس تلفنی نهایت بی‌عدالتی است

«مهوش ثابت»، زندانی عقیدتی، پس از انتشار نامه‌ای از زندان اوین، از حق تماس تلفنی محروم شد.

«نگار ثابت»، دختر مهوش ثابت، روز ۵آذر۱۴۰۲ به «ایران‌وایر» گفت که مادرش را به‌دلیل نامه‌ای که در زندان نوشته است، تنبیه کرده‌‌ و او را از حق تماس تلفنی محروم کرده‌اند.

نگار ثابت گفت: «این نهایت بی‌عدالتی است که مادرم را به‌خاطر دلنوشته‌ای از وقایع چهل سال زندگیش، مورد تنبیه و جریمه قرار بگیرد آن هم در داخل زندان! از بچگی به ما گفته‌اند که بالاتر از سیاهی رنگی نیست، ولی ظاهرا برای مادرم هست.»

اخبار

بهروز فرزندی؛ جانباز جنگ ایران و عراق به خاطر اعتقاداتش زندانی است

بهروز فرزندی، شهروند ۵۷ ساله ایرانی از جمله بهاییان صدمه دیده در جنگ است. او بیش از دو سال از عمر خود را در اسارت گذرانده است و به دلیل آسیب‌های وارده در جنگ، به عنوان «جانباز» شناخته می‌شود اما در حال حاضربه دلیل پیروی از آیین بهایی، در زندان شیراز به سر می‌برد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021