پیام ولی، شهروند بهایی به ۱۶ سال حبس محکوم شد

«پیام ولی»، شهروند بهایی پس از ۱۵۵ روز بازداشت موقت، به ۱۶ سال حبس تعزیری، ۲ سال تبعید، ۲ ممنوعیت خروج کشور و ۲ سال تبعید محکوم شد.

«پیام ولی»، شهروند بهایی پس از ۱۵۵ روز بازداشت موقت، به ۱۶ سال حبس تعزیری، ۲ سال تبعید، ۲ ممنوعیت خروج کشور و ۲ سال تبعید محکوم شد.

بنا به حکم قاضی «آصف الحسینی»، رییس شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی البرز، طبق مواد ۵۰۰، ۵۰۸ و ۵۱۲ قانون مجازات اسلامی، آقای پیام ولی به‌اتهام تبلیغ علیه نظام به تحمل یک سال حبس، بابت اغوا و تحریک مردم به آشوب و کشتار به تحمل ۵ سال حبس و بابت همکاری با دول متخاصم به ۱۰ سال حبس تعزیری با احتساب ایام بازداشت متهم محکوم شد. مجموعا به ۱۶ سال حبس تعزیری محکوم، که تنها مجازات اشد یعنی ۱۰ سال حبس تعزیری قابل اجرا است.

هم‌چنین دادگاه او را «بابت جلوگیری از فعالیت مخرب وی پس از تحمل حبس، به ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور و ۲ سال اقامت اجباری در شهر یاسوج، به‌نحوی که هفته‌ای یک‌بار خود را به دادگاه انقلاب شهر معرفی کند» محکوم کرد.

دادگاه ۲۰ روز برای تجدیدنظر خواهی به متهم و وکیل پرونده مهلت داده است.

قابل ذکر است، اتهام ارتباط با دول متخاصم اشاره به چند مورد خبررسانی این شهروند بهایی درباره نقض حقوق شهروندان بهایی در ایران است که در بعضی از خبرگزاری‌های فارسی زبان خارج از کشور منتشر شده است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

دو برادر یارسانی در کرمانشاه مجددا بازداشت شدند

بنا بر گزارش منابع حقوق بشری ایران، «پوریا منتی منجق تپه» و«شجاع منتی منجق تپه»، دو برادر زندانی کُرد پیرو آیین یارسان اهل شهر صحنه از توابع استان کرمانشاه که در حال سپری کردن دوره محکومیت خود به صورت رای باز بودند، پس از معرفی خود به زندان، بار دیگر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

اخبار

بازداشت یک روحانی اهل سنت توسط نیروهای اداره اطلاعات زاهدان

نیروهای اداره اطلاعات زاهدان با یورش به منزل مسکونی یک روحانی اهل سنت، وی را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند.

بر اساس گزارش کمپین فعالین بلوچ، این روحانی با نام «بسم الله خوگیانی» روز شنبه ۱۹ خرداد ماه ۱۴۰۳، دستگیر شده است.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021