جمعی از فعالان مدنی: به یک دهه سرکوب کسری نوری پایان دهید

شماری از فعالان مدنی و زندانیان سیاسی سابق و کنونی با انتشار بیانیه‌ای با اشاره به بیش از یک دهه سرکوب کسری نوری از سوی حکومت جمهوری اسلامی، خواهان آزادی این درویش گنابادی زندانی شدند.

شماری از فعالان مدنی و زندانیان سیاسی سابق و کنونی با انتشار بیانیه‌ای با اشاره به بیش از یک دهه سرکوب کسری نوری از سوی حکومت جمهوری اسلامی، خواهان آزادی این درویش گنابادی زندانی شدند.

در این بیانیه که روز شنبه ۶ اسفند ۱۴۰۱ به دست ایران‌وایر رسیده نوشته شده است: «از سال ۱۳۹۰ تا به امروز بیش از یک دهه است که سرکوبی مداوم بر کسری نوری روا داشته‌اند، برای آزادمردی که در تمام سال‌های سخت زندانی بودنش لحظه‌ای از تلاش برای رسیدن مردم ایران به دموکراسی دست برنداشته، همواره جنگیده و هزینه‌های بسیار متحمل شده‌است.»

نویسندگان این بیانیه تاکید کرده‌اند که اگر امید به چشم‌اندازی روشن برای فردای ایران وجود دارد از مقاومت امثال کسری نوری است که «حتی در روزهای سرد و تاریک زندان همیشه پیام‌ آزادی سرداده و نوید بخش رهایی مردمی بوده‌اند که دهه‌هاست تحت سرکوب، ستم و شکنجه‌اند.»

کیوان صمیمی، نرگس محمدی، عالیه مطلب‌زاده، لیلا حسین‌زاده، سعید شیرزاد، هستی امیری، آرش گنجی، محمد حبیبی، اسماعیل بخشی، آتنا دائمی، باربد گلشیری و پرستو فروهر امضا کنندگان این بیانیه هستند.

این فعالان مدنی و زندانیان سیاسی سابق و کنونی در بیانیه خود ادامه داده‌اند: «مطابق بخشنامه اخیر قوه قضائیه آقای نوری باید آزاد شود اما با بهانه‌ تراشی‌ها تا به امروز از این مهم جلوگیری به عمل آمده است.»

در این بیانیه تاکید شده که علاوه بر کسری نوری همچنین از آزادی زندانیان سیاسی دیگر با وضعیتی مشابه همچون زهرا زهتابچی، سعید اقبالی، یونس السرخی و… تاکنون ممانعت شده‌است.

در پایان این بیانیه نوشته شده که برای سربلندی ایران، کسری نوری و همه زندانیان سیاسی و عقیدتی باید بی‌قید و شرط آزاد شوند.

کسری نوری، دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد حقوق بشر و از مدیران وب‌سایت «مجذوبان نور» است که اول اسفند ۱۳۹۶، در جریان واقعه گلستان هفتم، به همراه صدها تن از دراویش گنابادی بازداشت شد و در دادگاه انقلاب تهران به ۱۲ سال زندان، ۷۴ ضربه شلاق و دو سال تبعید به شهرستان «ثَلاث باباجانی» و همچنین محرومیت‌های اجتماعی محکوم شد.

او از اسفند ۹۶ تاکنون بدون یک روز مرخصی در زندان به سر می‌برد.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

ده ماه بلاتکلیفی ساناز تفضلی در زندان وکیل آباد

با گذشت بیش از ده ماه از بازداشت «ساناز تفضلی» در مشهد، این شهروند بهایی همچنان بلاتکلیف در زندان وکیل آباد مشهد نگه داشته شده است.

با آنکه جلسه دادگاه این شهروند بهایی در تیر برگزار شده، ولی پس از دو ماه، به تازگی شعبه دادگاه تجدیدنظر پرونده او مشخص شده است.

اخبار

بلاتکلیفی پنج شهروند بهایی در بند ۲۰۹ زندان اوین

بر اساس اطلاع ایران‌وایر، پنج نفر از شش شهروند بهایی که ۲۲ مرداد امسال بازداشت شدند، همچنان در بند ۲۰۹ زندان اوین و در بلاتکلیفی به سر می‌برند.

روز ۲۲ مرداد امسال وزارت اطلاعات با انتشار بیانیه‌ای از بازداشت شهروندان بهایی داروخانه‌دار و ارتباط آن‌ها با پولشویی و قاچاق دارو خبر داد.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021