تداوم بازداشت عفیف نعیمی و سامان استوار پس از سه ماه بلاتکلیفی

«عفیف نعیمی» و «سامان استوار»، شهروندان بهایی ساکن کرج، پس از گذشتن سه ماه از دستگیری، هم‌چنان در بازداشت موقت در زندان قزلحصار نگه‌داشته شده‌اند.

این دو شهروند بهایی در ۹مرداد۱۴۰۱، پس از یورش ماموران امنیتی به منازل ده‌ها شهروند بهایی، و بازداشت تنی چند از ایشان، دستگیر شده‌اند.

در طی سه ماه گذشته، خانواده نعیمی فقط یک مرتبه اجازه‌ ملاقات با عفیف نعیمی را داشته‌‌اند، ولی خانواده‌ استوار، به دلیل عدم ارائه مدرک شناسایی، تاکنون موفق به ملاقات رسمی با سامان استوار نشده‌اند. قابل ذکر است ‌که کلیه مدارک شناسایی خانواده استوار، در زمان بازرسی منزل توسط ماموران ضبط شده است. این دو زندانی بهایی چندین بار تماس تلفنی با خانواده‌های خود داشته‌اند.

بنا به آخرین گزارش رسیده، عفیف نعیمی، سامان استوار و یک زندانی بهایی دیگر به نام «کامیار حبیبی»، در روز دوشنبه۹آبان، به دادسرا برده شدند. بنا به اظهار «چگینی» بازپرس پرونده، مراحل بازپرسی هر سه تن به پایان رسیده و تا چند روز دیگر کیفر خواست برای قاضی شعبه یک دادگاه انقلاب کرج فرستاده خواهد شد.

این شهروندان بهایی به «تبلیغ علیه نظام» و «تشکیل یا اداره گروه»، به قصد برهم زدن امنیت کشور متهم هستند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

تداوم بازداشت سامان استوار، شهروند بهایی در زندان کرج

با گذشت حدود ۴۵ روز از بازداشت سامان استوار، شهروند بهایی ساکن کرج، این شهروند بهایی هم‌چنان در وضعیت بلاتکلیف در زندان کرج نگه‌ داشته شده است و خانواده‌‌ی او هیچ اطلاعی از چگونگی حبس و اتهام این شهروند ندارند.

اخبار

خانواده عفیف نعیمی، زندانی بهایی، به شدت نگران سلامتی او هستند

پسر «عفیف نعیمی»، یکی از شهروندان بهایی بازداشت شده در ۹ مرداد ۱۴۰۱ در یک پست اینستاگرامی اعلام کرد که در روز چهارشنبه ۱۶ شهریور بر اساس گفته‌ی بازرس پرونده‌ی برای بار دوم جهت آزادی موقت پدرش وثیقه بردند ولی باز هم از سوی مسئول مربوطه وثیقه پذیرفته نشد. (دفعه‌ی اول، ۹ شهریور بوده که قبول کردن وثیقه را یک هفته عقب انداختند).

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021