تقاضای اعضای مجمع مشورتی یارسان از سیاوش حیاتی برای توقف اعتصاب غذا

شماری از اعضای مجمع مشورتی یارسان با انتشار نامه‌ای خطاب به سیاوش حیاتی از فعالان شناخته شده کرمانشاه و سخنگوی مجمع مشورتی فعالین یارسان خواستند که به اعتصاب غذای خود پایان دهد.

سیاوش حیاتی روز  ۳۱ شهریورماه ۱۴۰۱ وقتی در مراسم خاکسپاری مینو مجیدی یکی از اعضای جامعه یارسان و جان‌باختگان اعتراضات شهروندان کرمانشاه حاضر شده و سخنرانی کرد توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان دیزل‌آباد کرمانشاه منتقل شد.

در این نامه که به امضای شورای مرکزی جبهه متحد کُرد نیز رسیده است از سیاوش حیاتی خواسته شده که «برای حفظ سلامت خود» دست از اعتصاب غذا بکشد اما او همچنان در اعتصاب غذاست.

آقای حیاتی که از اعضای رهبری جبهه متحد کُرد نیز است، طی سال‌های گذشته بارها توسط نهادهای امنیتی احضار و مورد بازجویی قرار گرفته و چندین بار نیز بازداشت شده است.

در جریان اعتراضات شهروندان ایران که با انتشار خبر کشته‌شدن مهسا امینی دختر ۲۲ ساله اهل سقز به دنبال بازداشت دو ساعته او توسط ماموران گشت ارشاد در تهران رخ داد تاکنون صدها تن بازداشت و بیش از ۸۰ نفر کشته شده‌اند.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

فعال یارسان به اتهام تقلید از سخنان شاهزاده رضا پهلوی احضار شد

روز ١۵ خرداد١۴٠١، نیروهای امنیتی استان کرمانشاه «سیاوش حیاتی»، سخن‌گوی «مجمع مشورتی فعالان مدنی یارسان» و دبیر «جبهه متحد کْرد» را پس از سخنرانی در مراسم سال‌روز خودسوزی سه تن از شهروندان پیرو آیین «یارسان» در سال ١٣٩٢ احضار و پس از چهار ساعت آزاد کردند.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021