تداوم بازداشت سامان استوار، شهروند بهایی در زندان کرج

با گذشت حدود ۴۵ روز از بازداشت سامان استوار، شهروند بهایی ساکن کرج، این شهروند بهایی هم‌چنان در وضعیت بلاتکلیف در زندان کرج نگه‌ داشته شده است و خانواده‌‌ی او هیچ اطلاعی از چگونگی حبس و اتهام این شهروند ندارند.

در طی یورش گسترده وزارت اطلاعات در روز یکشنبه ۹ مرداد ۱۴۰۱ به منازل ده‌ها شهروند بهایی  در سراسر ایران، سامان استوار و تعدادی دیگر از شهروندان بهایی  دستگیر شدند.

سامان استوار و عفیف نعیمی، دو تن از بازداشت شدگان در کرج بودند که توسط نیروهای امنیتی به زندان کرج منتقل شدند.

سامان استوار از زمان بازداشت تاکنون دو دفعه در دادسرای کرج با اتهامات متفاوت تفهیم اتهام شده ولی به خانواده‌ی استوار هیچ کدام از اتهامات او اعلام نشده است. هم‌چنین خانواده‌ی این شهروند بهایی  دو بار اقدام به سپردن وثیقه جهت آزادی موقت او کرده‌ که هر دفعه با مخالفت بازپرس پرونده مواجه شده‌‌اند.

احتمال می‌رود سامان استوار در ۴۵ روز گذشته در حبس انفرادی نگه داشته‌ شده است. او تاکنون چند دفعه با خانواده‌اش تماس‌ تلفنی کوتاه داشته و در جلسه تفهیم اتهام در دادسرای کرج موفق به دیدار همسرش برای چند دقیقه شده است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

۲۰ شهریور ۱۳۶۰؛ داستان عجیب تیرباران پنج کشاورز بهائی در اصفهان

در ۲۰شهریور۱۳۶۰، پنج روستایی بهایی در زندان داران، از توابع شهرستان فریدن در استان اصفهان تیرباران شدند. این پنج تن در هیچ دادگاهی محاکمه نشدند و از داشتن حق وکیل محروم بودند. اتهام آن‌ها پیروی از آیین بهایی بود که در صورت انکار اعتقاد‌شان از زندان آزاد می‌شدند. دوره بازداشت هر کدام از آنان کمتر از دو ماه بود و بازداشت شدگان برای انکار اعتقادات مذهبی‌شان تحت شدیدترین شکنجه‌ها قرار داشتند. بهمن عاطفی افوسی (۳۴ ساله)، عزت‌الله عاطفی افوسی (۵۴ ساله)، احمد رضوانی چیگانی (۵۵ ساله)، عطاءالله روحانی (۴۱ ساله) و گشتاسب ثابت راسخ (۳۰ ساله) اسامی این پنج کشاورز روستانشین بهایی بود.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021