تداوم بازداشت ناتولی درخشان، شاعر بهائی در ساری

بیش از ده روز از بازداشت «ناتولی درخشان»، شاعر بهائی در ساری می­‌گذرد و مسئولین ذی‌ربط کماکان از دادن پاسخ روشن در مورد اتهام و محل نگه­داری این شهروند بهائی به خانواده‌­اش خودداری کرده‌­اند.

صبح روز سه‌شنبه ۲۱ دی ماه، هشت مامور مرد وزارت اطلاعات پس از این­که یکی از ایشان، خود را در آیفون به نام همسایه معرفی کرد، به منزل ناتولی درخشان وارد شدند. ابتدا، ماموران کلیه لوازم منزل را تفتیش کرده سپس با در اختیار داشتن حکم جلب ناتولی درخشان، نامبرده را بازداشت کردند. در طی بازرسی، تلفن همراه آقای درخشان هم ضبط می‌­شود.

این شهروند بهائی در سال ۱۳۸۹ هم به دلیل نوشتن نامه به رهبر جمهوری اسلامی به دلیل مظالم وارده بر خانواده­اش به دلیل بهائی­ بودن، بازداشت و پس از ۳۶ روز حبس انفرادی آزاد شد.

ناتولی درخشان، شاعر و هنرمند شناخته‌­شده بهائی در ساری است. نخستین کتاب شعر ناتولی به نام «لحظه­‌های آخرین» در سال ۱۳۸۴ منتشر شد و دومین کتابش به دلیل بهائی‌ ­بودن شاعر  تاکنون مجوز چاپ نگرفته است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

نامه دادخواهی بهاییان روستای ایول در مازندران

پیش از چهار دهه است که جمهوری اسلامی با تحمیل بیشترین فشارها بر روستانشینان بهایی سعی کرده است تا آنان را از روستاهای محل سکونتشان منزوی کند. از همان بدو پیدایش نظام اسلامی در ایران، منازل و مزارع هزاران بهایی از روستاهای مختلف کشور مانند آذربایجان، مازندران، گیلان، یزد، اصفهان، کهکیلویه و فارس به آتش کشیده شد و روستاییان از ترس جان مجبور به ترک کاشانه خود شدند. رفتار خشونت‌آمیز و غیرانسانی حاکمیت با روستاییان بهایی کماکان ادامه دارد. در روزهای گذشته، نامه‌ای به دست ایران‌وایر رسیده است که شرح مظالم وارده بر بهاییان روستای ایول در استان مازندران است. این نامه از طرف روستاییان پس از مصادره و اعلام فروش زمین‌های کشاورزی‌شان به مراجع قانونی نوشته شده است.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021