ادامه فشار بر بهاییان؛ بی‌خبری از سرنوشت ارسلان یزدانی

با گذشت بیش از یک ماه از بازداشت «ارسلان یزدانی» شهروند بهائی ساکن تهران، خانواده وی هیچ اطلاعی از اتهام و محل نگه‌داری نامبرده ندارند. بنا به گزارش رسیده به «ایران وایر»، در پی این بازداشت در روز پنجشنبه ۸ مهر ماه ماموران امنیتی به منزل «سعیده خضوعی»، مادر ارسلان مراجعه کرده و پس از تفتیش منزل و ضبط وسایل شخصی نظیر لپ تاب، موبایل و عکس، این شهروند بهائی را هم جهت پاره‌ای توضیحات برای پنج روز آینده مطابق با روز سه شنبه ۱۳ مهر ماه به دادسرای شهید مقدس زندان اوین احضار کردند.

هم‌چنین ماموران به طور هم زمان به منزل «ایرج شکور»، شهروند بهائی دیگر ساکن تهران مراجعه کرده و پس از بازرسی کامل منزل و ضبط تعدادی وسایل شخصی و مذهبی، او را نیز برای روز سه شنبه ۱۳ مهر به دادسرای شهید مقدس احضار کردند. گزارش رسیده به ایران وایر حاکی از تفتیش منازل تعداد بیشتری از بهائیان تهران در روز پنجشنبه است. به طور دقیق مشخص نیست آیا تفتیش منزل و احضار این شهروند بهائی با پرونده ارسلان یزدانی ارتباط دارد؟

قابل ذکر است، ارسلان یزدانی در تاریخ ۱۰ شهریور ماه در منزل شخصی خویش، بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. ماموران محل کار این شهروند بهائی را هم بازرسی کردند. از زمان بازداشت این شهروند بهائی به‌جز چند تماس کوتاه تلفنی هیچ اطلاعی از او در دست نیست و عدم پاسخ‌گویی مسئولین در مورد اتهام و محل نگه داری ارسلان موجب نگرانی شدید خانواده‌اش شده است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

جزییات تازه از بازداشت ارسلان یزدانی ، شهروند بهایی در زندان

در ادامه اعمال فشار حکومت جمهوری اسلامی بر بهاییان ایران، روز چهارشنبه دهم شهریور ۱۴۰۰، «ارسلان یزدانی»، شهروند بهایی ساکن تهران توسط ماموران امنیتی بازداشت و به مکانی نامعلوم منتقل شد.

«سمیرا ابراهیمی»، همسر ارسلان یزدانی مواردی از نقض حقوق شهروندی خانواده‌اش را در حین تفتیش منزل و بازداشت همسرش برای «ایران‌وایر» شرح داده و تایید کرده است که هنوز خبری از همسرش ندارد.

اخبار

بازداشت ارسلان یزدانی، شهروند بهایی در تهران

بنا بر خبر رسیده به «ایران‌وایر»، صبح روز چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۴۰۰، ماموران وزارت اطلاعات در تهران با یورش به منزل یک شهروند بهایی به نام «ارسلان یزدانی»، او را بازداشت کردند.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021