کورش سلیمانی

کورش سلیمانی

کوروش سلیمانی در مهرماه ۱۳۲۹ خورشیدی در شهر خمین به دنیا آمد. وی تحصیلات ابتدایی را در مدرسه داودی و متوسطه را در دبیرستان های صمصامی و بوعلی اراک به پایان رسانید.

او پس از اتمام دبیرستان به خدمت ارتش درآمد و به مشهد اعزام شد.

کوروش سلیمانی با علاقه ای که به هنر کاریکاتور داشت، به دفتر روزنامه توفیق رفت و چند ماهی را به آموزش این فن نزد استاد ناصر پاکشیر پرداخت. سپس به استخدام آنجا درآمد. دیری نپایید به دستور نخست وزیر وقت امیر عباس هویدا از انتشار این مجله جلوگیری به عمل آورد و پس از مدتی تعطیل شد.

کوروش سلیمانی پس از بیرون آمدن از دفتر روزنامه توفیق درصَد ادامه تحصیل در یکی از کشورهای غربی برآمد. سرانجام با دریافت پذیرش از دانشکده «نورمن» در «اوکلاهما» در سال ۱۹۷۴راهی آمریکا شد و با چندین بار تغییر رشته، در سال ۱۹۷۹ لیسانس خود را در رشته معماری دریافت کرد.

او بعدتر در سال ۱۹۸۰ دفتر طراحی تاسیس کرد و به فعالیت در حوزه‌های تبلیغات، طراحی و نقاشی پرداخت. 

کورش سلیمانی در سال ۱۹۹۵ برای مدتی کوتاه یک نشریه فکاهی در شهر آتلانتای آمریکا منتشر کرد.

آقای سلیمانی در سال ۲۰۰۹ میلادی از طرف دانشگاه کانزاس برای تدریس کاریکاتور دعوت به همکاری شده است. او تاکنون بیش از ۵۰۰ کاریکاتور از شخصیت‌های مشهور جهان طراحی کرده است.

اطلاعات بیشتر درباره کورش سلیمانی

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021