آغاز محکومیت ۴شهروند بهایی در زندان وکیل آباد مشهد

صبح روز سه‌شنبه ۱۷ فروردین ۱۴۰۰، چهار شهروند بهایی به نام‌های «نغمه ذبیحیان»، «نیکا پاکزادان»، «نکیسا حاجی‌پور» و «ساناز اسحاقی» جهت اجرای محکومیت به زندان «وکیل‌آباد» مشهد منتقل شدند.

این شهروندان بهایی به اتهام «تبلیغ علیه نظام» از طریق تبلیغ بهاییت، هر کدام به یک سال حبس تعزیری محکوم هستند.

محکومیت این شهروندان بهایی مربوط به بازداشت آن‌ها در ٢۴ آبان ١٣٩۴ است.

شعبه۳ دادگاه انقلاب مشهد به ریاست قاضی «باغ‌دهی» هر کدام از این شهروندان را به یک سال حبس تعزیری محکوم کرد.

این احکام عینا در شعبه ۳۵ دادگاه تجدیدنظر استان تایید شد.

محکومیت این شهروندان بهایی در وضعیتی آغاز شده که کشور با بحران شدید کرونا مواجه است و دادگاه انقلاب با استفاده از پابند الکترونیکی یا تاخیر در اجرای حکم این شهروندان موافقت نکرده است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

درخواست ۴۴ چهره دانشگاهی بین‌المللی برای آزادی تورج امینی، پژوهشگر بهائی

دو انجمن دانشگاهی بین‌المللی و ۴۴ چهره علمی جهان در نامه‌ای سرگشاده به دولت ایران به بازداشت تورج امینی، پژوهشگر بهائی و تاریخ‌نگار دوران قاجار و پهلوی اعتراض کردند.

این اساتید دانشگاهی، آزار و شکنجه آقای امینی را صرفا به دلیل اعتقادات مذهبی و جلوگیری از کارهای علمی ارزشمند او را، نقض آشکار حقوق اساسی بشر شمرده‌اند که ایران بر اساس قوانین بین‌المللی به آن متعهد است.

اخبار

دولت خاتمی و فریب جامعه جهانی درباره حق تحصیل بهاییان

ممنوعیت بهاییان از تحصیل در دانشگاه‌های ایران، سابقه‌ای به قدمت نظام جمهوری اسلامی دارد. با این حال، این ممنوعیت را می‌توان به دو دسته تقسیم کرد: قبل و بعد از سال ۱۳۸۳.

تا پیش از آن، بهاییان نمی‌توانستند در جلسه کنکور شرکت کنند. اما دولت «محمد خاتمی» راهی جدید را انتخاب کرد تا فشار را بر حکومت اسلامی کاهش دهد.

در بخشی از اسناد گزارشی که پیش رو دارید،‌ نامه مشاور محمد خاتمی خطاب به او آمده است که می‌نویسد بهاییان در جامعه بین‌الملل به سخنان خاتمی درباره جامعه مدنی و حقوق غیرمسلمانان اشاره و استناد می‌کنند.

راه‌حل دولت وقت؟ اجازه شرکت در کنکور، اما راه‌ ندادن به دانشگاه با بهانه «نقص در پرونده!»

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021