فریده شبانفر

فریده شبانفر

فریده شبانفر در سال ۱۳۲۴خورشیدی در تهران به دنیا آمد.

وی تحصیلات ابتدائی را در مدرسه اتحاد ژاله (آلیانس) آغاز و دیپلم متوسطه را در در رشته ادبیات دریافت کرد. او پس از گذشتن از سد کنکور به دانشگاه تهران راه یافت و در سال ۱۳۴۷ خورشیدی لیسانس خود را در رشته روانشناسی دریافت کرد. سپس در سال ۱۳۵۱ موفق به اخذ فوق لیسانس در رشته‌ « مدیریت و برنامه‌ریزی اجتماعی» شد.

او مدتی بعد به عنوان روانشناس کودکان در سازمان خیریه جوینت استخدام شد و در مدارس یهودی تهران شروع به کارکرد.

او در سال ۱۳۵۴ خورشیدی، پس از گذراندن چند آزمون توسط تلویزیون آموزشی ایران پذیرفته شد و سپس برای گذراندن دوره‌های پیشرفته‌تری با بورس به دانشگاه فلوریدای آمریکا رفت. فریده شبانفر در بازگشت به عنوان کارشناس و تهیه‌کننده برنامه‌های آموزشی برای آموزگاران مشغول به کار شد.

پس از انقلاب،‌ فریده شبانفر از تلویزیون ایران پاکسازی و اخراج شد. او در همین دوران و تا پیش از مهاجرت به آمریکا در سال ۱۹۸۴ میلادی، چند کتاب ترجمه کرد.

در دهه ۱۹۹۰ میلادی، مجله چشم‌انداز در لس‌انجلس از فریده شبانفر به عنوان نویسنده دعوت کرد.  همین موضوع باعث انتشار پیاپی داستان‌ها، مقالات و بعدتر کتاب‌های متعددی به قلم فریده شبانفر شد.

اطلاعات بیشتر درباره فریده شبانفر

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021