دو شهروند بهائی برای اجرای حکم به زندان بندرعباس منتقل شدند

بعد از ظهر روز شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۰، دو شهروند بهائی به نام‌های مارال راستی و مهناز جان‌نثار(پورمرادیان) جهت اجرای حکم، خود را به زندان بندرعباس معرفی کردند.

دادگاه بدوی به ریاست قاضی بلادر این دو شهروند بهائی را به اتهام «اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور با عضویت در جامعه بهایی » به دو سال حبس تعزیری محکوم کرد. این حکم عیناً در دادگاه تجدیدنظر تایید شد.

با احتساب شش شهروند بهائی دیگر که از اسفند ماه سال گذشته دوران محکومیت را در زندان بندرعباس شروع کرده‌اند، در حال حاضر هشت شهروند بهائی مشغول گذراندن حکم در زندان بندرعباس هستند.

آغاز محکومیت شهروندان بهائی در بندرعباس در زمانی صورت گرفت که این شهر بابت شیوع ویروس جهش‌یافته کرونا در وضعیت قرمز قرار دارد و با آن‌که زندانیان به شدت در معرض خطر ابتلا به بیماری کرونا هستند ولی قاضی اجرای احکام با تعویق زمان اجرای حکم یا استفاده از پابند الکترونیکی برای این زندانیان مخالفت کرده است.

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

فریبا مسلمان شد؛ همه اموال پدر را به ارث برد

در صورت گرویدن یکی از وارثان متوفی که اهل یکی از اقلیت های دینی بوده، به دین اسلام، تقسیم ارث چگونه صورت می گیرد؟ صدرا مانی، حقوقدان در این بلاگ پرونده یکی از موکلین خود را بررسی کرده و به این سوال پاسخ می دهد.

اخبار

خاطرات دانش آموزان زرتشتی، مسیحی و بهایی از دروس تعلیمات اسلامی

بچه‌های کلاس برای رسیدن روز پنجشنبه لحظه‌شماری می‌کنند. یکی قرار است موهایش را تیغ ماهی ببافد و دیگری قرار است پیراهن آستین پفی‌ صورتی‌اش را بپوشد. بچه‌ها کارت دعوت‌های کاغذی را از مهسا گرفته‌اند و جلوی گزینه با کمال میل دعوتت را می‌پذیرم، تیک زده‌اند. آزیتا اما فقط شنونده است، موهای تیغ ماهی و پیراهن صورتی را برای همکلاسی‌هایش تصور کرده، او به مهمانی تولد دعوت نشده. دیروز مهسا جلوی همه به آزیتا گفته: «ما تو رو دعوت نکردیم، چون مسلمون نیستی. مامانم گفته ما نمی‌تونیم غیر مسلمون تو خونه‌مون راه بدیم.»

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021