پرفسور جمشید مداحی

پرفسور جمشید مداحی

جمشید مداحی در سال ۱۳۲۹ خورشیدی در تهران چشم به جهان گشود . پدرش ناصر مداحی چند سالی را با عنوان دبیر فیزیک و ریاضی در مدارس تهران مشغول به تدریس بود ، اما بعدها به کار آزاد روی آورد . با استناد به شجره نامه خانوادگی مداحی ، جدی پدری وی منسوب به خاندان حاخام یدیدیا شوفط از روحانیون شاخص کاشان و رهبر مذهبی کلیمیان ایران و جد مادری وی حکیم نور محمود نهورائی از اطباء مخصوص و پر آوازه دربار ناصرالدین شاه قاجار است.

وی در سال ۱۳۵۸ خورشیدی (۱۳۷۹ میلادی) مدرک فوق تخصص را در چهار رشته بیماری‌های داخلی، بیماری‌های قلب و عروق ، طب اتمی و کاردیولژی را با موفقیت از دانشگاه UCLA دریافت کرد. او همزمان تحقیقات علمی خود را در رشته قلب و عروق در همان دانشگاه آغاز کرد و به عنوان استادیار دانشگاه و رییس بخش کاردیولوژی اتمی مشغل کار شد.

او با گذرانیدن مدارج استادیاری و دانشیاری در سال ۱۹۹۲  میلادی (۱۳۷۱ خورشیدی) صاحب کرسی استادی در دانشگاه UCLA شد. او همچنین مسئولیت ریاست بخش کاردیولژی اتمی و بخش الکتروفشانی و توموگرافی (Pet) در انستیوی بیو مدیکال را به عهده گرفت.

پروفسور مداحی در سال ۲۰۱۱ میلادی با همکاری راو داوید شوفط، منصور سینای، جک ماهفر و ناهید پیرنظر از بنیان‌گذاران بنیاد امنون نتصر بود که فعالیت‌هایش به جمع‌آوری و انتشار آثار آقای امنون اختصاص دارد.

 

اطلاعات بیشتر درباره پرفسور جمشید مداحی

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021