بهنام محجوبی، زندانی عقیدتی، درگذشت

«بهنام محجوبی»، درویش زندانی که از روز شنبه ۲۵ بهمن در بیمارستان لقمان تهران بستری شده بود، درگذشت.

تعدادی از فعالین مدنی و دراویش گنابادی که در مقابل بیمارستان محل بستری بهنام محجوبی حضور دارند، با انتشار پست‌هایی در شبکه‌های اجتماعی این خبر را اعلام کرده‌اند.

«علی‌رضا روشن»، از فعالین رسانه‌ای نزدیک به دراویش گنابادی از فرستادن پیکر بهنام محجوبی به کرمان خبر داده است.

به نوشته‌ او، درِ آی‌سی‌یو بیمارستان لقمان را به روی مادر و همسر بهنام قفل کرده بودند. اما نزدیکان بهنام محجوبی در را شکسته و مادر و همسر بهنام را خارج کرده‌اند.

اداره کل زندان‌های استان‌ تهران نیز با انتشار اطلاعیه‌ای خبر درگذشت بهنام محجوبی را تایید کرده است.

این اداره در اطلاعیه  خود مدعی شده است که بهنام محجوبی «دچار مسمومیت از طریق مصرف خودسرانه دارو شده بود» که بلافاصله جهت درمان به یکی از بیمارستان‌های تهران منتقل شد.

اداره کل زندان‌های تهران در ادامه بیانیه خود افزوده است: «در زمان ورود محکوم به بیمارستان و انجام معاینات تخصصی، پزشکان متوجه چند بسته حاوی مواد سیاه‌رنگ پودری در معده وی شدند که پس از خارج کردن بسته‌های مورد اشاره، این موضوع توسط کادر بیمارستان صورت‌جلسه و برای بررسی دقیق و اعلام نتیجه نهایی به پزشکی قانونی سپرده شد.»

در بیش از یک هفته‌ای که از انتقال بهنام محجوبی از زندان اوین به بیمارستان لقمان می‌گذرد، این نخستین بار است که چنین ادعایی درباره دلیل مسمومیت وی مطرح می‌شود.

نزدیکان بهنام محجوبی پیش از این هشدار داده بودند که تنها پزشکان مورد تایید دستگاه‌های امنیتی به این درویش زندانی دسترسی دارند و خانواده او به طور کامل از روند رسیدگی حذف شده‌اند.

بهنام محجوبی، درویش گنابادی که در سال ۱۳۹۶ چند روز پس از درگیری‌های گلستان هفتم پاسداران دستگیر شده بود، از روز شنبه ۲۵ بهمن به علت آن‌چه «مسمومیت دارویی» نامیده شد، در بیمارستان لقمان بستری شده بود.

پیش از این اخبار ضد و نقیضی از وضعیت این زندانی سیاسی مبتلا به بیماری منتشر شده بود اما دستگاه قضایی ایران از دسترسی خانواده بهنام محجوبی به وی جلوگیری می‌کرد.

«بتول حسینی»، مادر بهنام محجوبی غروب روز دوشنبه ۲۷ بهمن با انتشار ویدیویی خبر داده بود که در بیمارستان لقمان به او گفته‌اند علایم حیاتی فرزندش پایین است اما اجازه نمی‌دهند که بهنام را ببیند.

بهنام محجوبی به بیماری اعصاب مبتلا و  مدت‌ها در زندان از دسترسی به داروهایش محروم بود.

در تابستان امسال‌، بهنام محجوبی به جای انتقال به بیمارستان و معاینه توسط پزشک معالج، به بیمارستان روانی «امین‌آباد» منتقل و در آن‌جا بستری شد.

در مدت بستری در این بیمارستان، به او داروهایی تزریق کرده بودند که مشخص نیست محتوای آن‌ها چه بوده است.

نیمی از بدن بهنام محجوبی پس از بازگردانده شدن به زندان فلج شده بود اما مسوولان زندان «اوین» هم‌چنان از آزادی او جلوگیری می‌کردند.

بهنام محجوبی در اوایل پاییز امسال با انتشار فایل صوتی از طریق تلفن زندان اوین، گفته بود: «قانع شده‌ام که این‌ها قصد کشتن من را دارند.»

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت آگاه شوید

دیگر خبرها

اخبار

مهندسی انتخابات بوکس توسط مولوی عبدالحمید

«مولوی عبدالحمید» امام‌ جمعه مسجد مکی و مدیر حوزه علمیه دارالعلوم اهل سنت زاهدان، ۸دی‌۱۳۹۶ در پیامی رسمی، انتخاب «حسین ثوری» به ریاست فدراسیون بوکس را تبریک گفت. او در این پیام، حسین ثوری را «جوانی از اهل سنت» خواند که با انتخاب او به عنوان رییس فدراسیون بوکس ایران، جامعه اهل سنت را متوجه «برابری ادیان» در جمهوری اسلامی، با در نظر گرفتن «فعالیت صادقانه و سالم و حرکت در مسیر قانون جمهوری اسلامی» دعوت کرده است.

ایران‌وایر به اطلاعاتی دست یافته است که حسین ثوری، مدیرکل ورزش و جوانان وقت استان سیستان‌ و بلوچستان، سال ۱۳۹۶ پس از تماس مستقیم مولوی عبدالحمید با «حسن روحانی» رییس‌جمهور وقت و سپس دستور مستقیم حسن روحانی به «مسعود سلطانی‌فر» وزیر ورزش و جوانان پیشین جمهوری اسلامی، در انتخاباتی مهندسی شده و سفارشی به عنوان رییس فدراسیون بوکس انتخاب شده بود.

اخبار

یک شهروند بهایی: ماموران فرق «بها»ی پشت جلد کتاب را با پیامبرمان نفهمیدند

ارسلان یزدانی شهروند بهایی که به تازگی از زندان آزاد شده است با انتشار تصویری از جلد یک کتاب در صفحه اینستاگرام شخصی خود نوشته است ماموران هنگام بازداشت او در هنگام تفتیش منزل و محل کارش به دنبال کتاب‌های «فرقه ضاله بهاییت» بودند.

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021