اخبار اقلیت‌های دینی ایران

مولوی عبدالحمید: بدون اجرای عدالت، فاتحه حکومت خوانده است

مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان در خطبه‌های روز ۱۷ شهریور خود بر اجرای عدالت در مورد جانباختگان جمعه خونین زاهدان تاکید کرد و گفت حکومتی که عدالت را رعایت نکند، فاتحه‌اش خوانده است.

ادامه مطلب »
شهدخت خانجانی، شهروند بهایی به ۱۶ سال حبس محکوم شد

بنا به گزارش رسیده به «ایران‌وایر»، شعبه یک دادگاه انقلاب سمنان به‌طور غیابی، «شهدخت خانجانی»، شهروند بهایی ساکن شهر مذکور را، طبق مواد ۵۰۰ و ۴۹۸ قانون مجازات اسلامی، به ۱۶ سال زندان و پانصد میلیون ریال جریمه نقدی همراه با مجازات تکمیلی ۱۷ سال محرومیت از حقوق اجتماعی محکوم کرد.

ادامه مطلب »
انتقاد مولوی عبدالحمید از رفتار ناعادلانه حکومت با اهل سنت‌ ایران

مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان، در خطبه‌های نماز جمعه ۱۰ شهریور از رفتار ناعادلانه حکومت جمهوری اسلامی با اهل سنت ایران انتقاد کرد و گفت اهل سنت در ۴۴ سال گذشته خواستار عدالت و برابری بوده اما این خواسته برآورده نشده است.

ادامه مطلب »
نازیلا حقار، شهروند بهایی به پنج سال زندان محکوم شد

بنا بر اطلاعات رسیده به دست ایران وایر، «نازیلا حقار»، شهروند بهایی به پنج سال حبس تعزیری محکوم شد.

در اردیبهشت ماه ۱۴۰۲، شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مظلوم به طور غیابی نازیلا حقار را به اتهام عضویت در گروه غیرقانونی به قصد بر هم زدن امنیت کشور (مراد بهایی بودن متهم است) به پنج سال حبس تعزیری محکوم کرد.

ادامه مطلب »
بهاییان ایران در مرداد ۱۴۰۲؛ بازداشت بی‌سابقه ۵۰ بهایی در یک‌ ماه

از مرداد ماه سال گذشته، بازداشت، محاکمه، محکومیت و اجرای حکم زندان شهروندان بهایی افزایش یافته است. به‌ طوری‌که در مرداد ۱۴۰۲ حداقل ۵۰نفر از پیروان آیین بهایی به واسطه اعتقادات مذهبی خود بازداشت و به بازداشت‌گاه‌های امنیتی یا به زندان‌ها منتقل شدند. این تعداد زندانی بهایی در یک ماه در سال‌های اخیر بی‌سابقه بوده است و نشان از افزایش سرکوب و فشارهای جدید بر شهروندان بهایی کشور دارد.

ادامه مطلب »
مولوی عبدالحمید خطاب به حکومت: به جای مذهب، برای مردم هزینه کنید

مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان و از رهبران پرنفوذ اعتراضات سراسری ایران در خطبه‌های نماز جمعه سوم شهریور از صرف هزینه‌های گزاف برای مراسم اربعین انتقاد کرد و از حکومت خواست به جای مذهب برای مردم هزینه کند.

ادامه مطلب »
بی‌خبری از وضعیت جمال الدین خانجانی، شهروند ۹۰ ساله بهایی در زندان

با گذشت ۱۲ روز از بازداشت جمال‌الدین خانجانی، پیرمرد ۹۰ ساله بهایی در تهران، این شهروند بهایی هم‌چنان بلاتکلیف در زندان اوین تحت بازداشت است.

بنا به اطلاع رسیده، خانجانی در طی این مدت فقط دو تماس کوتاه تلفنی با خانواده‌ی خود داشته و دیگر هیچ خبری از او در دست نیست. از دلیل بازداشت این شهروند کهن‌سال بهایی هم هیچ اطلاعی وجود ندارد.

ادامه مطلب »
پیام ولی در زندان به نشر اکاذیب در فضای مجازی متهم شد

دادگاه انقلاب کرج، «پیام ولی» شهروند بهایی زندانی در زندان قزلحصار را جهت رسیدگی به شعبه سوم دادگاه انقلاب کرج احضار کرد.

در متن ابلاغیه مذکور نوشته شده که آقای ولی موظف است ساعت ۹ صبح ۲۶شهریور۱۴۰۲ در خصوص شکایت علیه وی مبنی‌بر نشر اکاذیب در فضای مجازی از طریق نشر محتوای مجرمانه، در شعبه سوم دادگاه انقلاب کرج حاضر شود.

ادامه مطلب »

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021