لوریک میناسیان

لوریک میناسیان

لوریک میناسیان (یوسفیانس) در سال ۱۳۲۲ در تهران متولد شد. پدرش آرمان (آرامائیس هوسپیان) یکی از چند بازیگر شاخص در دهه های ۱۳۳۰ و ۴۰ ایران بود. وی نخستین نقش سینمایی اش را در اولین فیلم ساموئل خاچیکیان به نام بازگشت ایفا کرد و سپس در بسیاری از فیلم های خاچیکیان، همچون دختری از شیراز، چهارراه حوادث، خون و شرف، طوفان در شهر ما، فریاد نیمه شب، و دلهره حضور یافت. آرمان علاوه بر بازیگری، از سال ۱۳۴۴ با کارگردانی و تهیه کنندگی فیلم عروس دریا این زمینه ها را نیز تجربه کرد که حاصلش پنج فیلم بود.

لوریک به دلیل حرفهٔ پدرش خیلی زود با تئاتر و سینما آشنا شد و از سال ۱۳۳۸ در نمایشنامهٔ خداوندگان کهن با گروه تئاتر گاسپار ایپگیان بیروت، به صورت جدی وارد عرصهٔ تئاتر شد و پس از آن در نمایشنامهٔ طعمهٔ دریا نوشتهٔ علی نصیریان و به کارگردانی جعفر والی ایفای نقش نمود.

لوریک در سال ۱۳۶۵ با دعوت گروه شاهد صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در فیلم یاد باد که درباره نقش ارمنیان در دفاع مقدس بود شرکت کرد. وی در سال ۱۳۶۸ با فیلم پرده آخر به کارگردانی واروژ کریم مسیحی، به طور حرفه‌ای وارد عالم سینما شد و همزمان آموزش تئاتر به کودکان، بازیگری در تلویزیون و تئاتر را نیز ادامه داد.

لوریک میناسیان در ۲۱ خرداد ماه ۱۳۸۳ بر اثر عارضه قلبی دار فانی را وداع گفت.

اطلاعات بیشتر درباره لوریک میناسیان

اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

درباره ما

در این وبسایت اطلاعات مربوط به ادیان و مذاهب ایران گردآوری شده ودر درسترس شما قرار دارد. با مراجعه به فهرست و گزینه‌های سایت، به این اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد. 

© Copyright Off-Centre Productions 2021